با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اهداف مهم دانشجویان شهید ۱۶ آذر استبدادستیزی و استکبارستیزی بوده است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور  با اعلام اینکه اهداف مهم دانشجویان شهید ۱۶ آذر استبدادستیزی و استکبارستیزی مقابل استکبار جهانی و آمریکا بوده است،گفت: امروزه امنیت، آرامش و اقتدار کشورمان را مدیون خون پاک شهدا هستیم و دانشجویان باید با رجوع به شیوه زندگی و سیره شهدا همیشه از آن‌ها درس بگیرند.

منتشر شده

در

رضا مهدی صبح امروز در وبینار روز دانشجو در دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران علامه حسن‌زاده آملی، اظهار کرد: دانشجویان کشورمان امروزه در عرصه‌های مختلف افتخارآفرین هستند و در درس و دستاوردهای علمی به شهدای دانشجو تأسی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یاد و خاطره شهدای دانشجو همیشه در یادها زنده است، افزود: شهیدان همانند شمعی درخشان حال و آینده ما را روشن می‌کنند البته فلسفه وجودی دانشگاه و دانشجو یادگیری است و باید همیشه قشر دانشجو را تکریم و احترام کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: اگر در کشورمان دانشجو در اوج باشند کشور در مسیر پیشرفت و بالندگی قرار می‌گیرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه دو نوع رسالت در دانشگاه‌های دنیا وجود دارد، بیان کرد: رسالت ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای​ مهارت‌آموزی همراه با کسب علم و دانش است و رسالت عام این است که عقلانیت و مهارت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را به دانشجو انتقال داده شود تا به‌عنوان شهروند مطالبه‌گر در جامعه اثربخش باشد.

مهدی با اعلام اینکه اهداف مهم دانشجویان شهید ۱۶ آذر استبدادستیزی و استکبارستیزی مقابل استکبار جهانی و آمریکا بوده است، ادامه داد: امروزه امنیت، آرامش و اقتدار کشورمان را مدیون خون پاک شهدا هستیم و دانشجویان باید با رجوع به شیوه زندگی و سیره شهدا همیشه از آن‌ها درس بگیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این نشست با اشاره به اینکه آمل شهر بزرگ علمی، فقهی، فلسفی و دینی است، اظهار کرد: علمای بزرگ آمل مایه برکت و مباهات هستند و امروزه از مفاخر جهان اسلام محسوب می‌شوند.

رضا حاجی پور افزود: دانشجویان شهید در ۱۶ آذر باعث شدند تا بار دیگر شاهد همراهی دانشگاه با حوزه باشیم هرچند درخشش دانشجویان در برگ برگ تاریخ انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و دفاع از حریم اهل بیت به روشنی واضح است.

وی با اشاره به شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید محسن فخری زاده در ترور ناجوان‌مردانه، یادآور شد: دانشمندان شهید هسته‌ای، شهیدان جنگ تحمیلی، شهدای امنیت و مدافعان حرم همانند شهید فخریزاده از دل دانشگاه‌ها برخاستند و شهید حاج قاسم سلیمانی هم فرزند تربیت شده دانشگاه بزرگ انقلاب بوده است که تمام استکبار جهان با هم به مقابله با این شیر مرد قیام کردند هر چند در همه ترورها برای دشمنان جز زبونی و خاری دستاورد دیگری مشاهده نشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امید داریم فرزندان مرز و بوم ایران اسلامی بر بلندای رفیع دانش بایستند و با توجه به شدیدترین تحریم‌های ظالمانه با رهنمودهای مدبرانه و راهگشای مقام معظم رهبری به سر منزل مقصود برسند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران در نشست گرامیداشت روز دانشجو، اظهار کرد: شهدای دانشجوی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ در راستای مبارزه با استکبارستیزی گام برداشتند و دستاوردهایشان برای همیشه ماندگار است.

حیاتی با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران با وجود ۱۲ مرکز و حدود ۱۴ هزار دانشجو افزود: وجود تنها موتور دوگانه سوز هیربدی در دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران آمل، تنها آزمایشگاه سنترال(مرکزی) پسران محمودآباد و وجود رشته تربیت بدنی دختران توحید آمل گوشه‌ای از امکانات آموزشی در مازندران هستند.

وی با اعلام اینکه خواستار نگاه ویژه مسوولان کشوری و استانی به دانشگاه کارآفرین فنی و حرفه‌ای در مازندران هستیم، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای مجمع نمایندگان استان مازندران انتظار داریم که عنایت و توجه ویژه‌ای در بحث کلان بودجه به دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران شود.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران آمل نیز در این نشست وبینار، اظهار کرد: وبینار گرامیداشت روز دانشجو با محوریت محکومیت شهادت ناجوان‌مردانه دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری زاده انجام شد.

قربان قاسمی گفت: این وبینار حاصل همکاری دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای پسران و توحید آمل است هر چند همه باید تلاش کنیم تا شرایط تحصیل و کسب علم و دانش دانشجویان در رشته‌های مختلف مهیا شود./ خبر از قربانعلی مسافر

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.