با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اولتیماتوم جدی فدراسیون فوتبال به مازندران / دیگر جای تعلل نیست!

فدراسیون فوتبال کشور با ارسال نامه‌ای به هیأت فوتبال مازندران خواستار برگزاری هر چه زودتر مراحل نام‌نویسی انتخابات هیأت فوتبال مازندران شد.

منتشر شده

در

در حالی که دوره چهارساله رئیس فعلی هیات فوتبال مازندران دهه اول بهمن ماه ۱۳۹۹ به پایان می رسد، طبق قانون باید ۴۵ روز قبل از پایان دوره مدیریت، مراحل نام‌نویسی کاندیدا و همچین تشریفات لازم برای برپایی مجمع انتخاباتی هیأت‌ها برگزار شود که ظاهرا اداره کل ورزش و جوانان مازندران و هیأت فوتبال هیچ‌گونه اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

* آخرین اولتیماتوم فدراسیون فوتبال !

بعد از درج گزارش‌های خبرگزاری‌فارس با عنوان‌های ( تعلل در اعلام فراخوان انتخابات هیأت فوتبال مازندران /علت پافشاری هیأت فوتبال بر عدم حضور بازنشسته‌ها چیست؟ ) و ( اداره کل ناتوان در برگزاری مجامع / آیا هیأت فوتبال به دنبال مهندسی انتخابات است؟ ) فدراسیون فوتبال خودش شخصا ورود کرد و با ارسال نامه‌ای آخرین اولتیماتوم خودش را به هیأت فوتبال و اداره ورزش مازندران داد تا هر چه زودتر فرایند نام‌نویسی برای برگزاری مجمع انتخاباتی را آغاز کند.

در نامه فدراسیون فوتبال به هیأت استان که به نوعی بعد از تعلل‌ها به صورت دستوری و تاکیدی به هیأت استان ارسال شده، نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال خواسته تا هرچه زودتر مراحل نام‌نویسی از طریق روزنامه‌های محلی و نصب اطلاعیه ثبت‌نام در محل‌های لازم انجام شود و همچنین خواسته شده که، کمیته‌ای سه نفره تشکیل و برای بررسی مدارک کاندیدا اقدام کنند.

*فرصت ۱۰ روزه به مازندران برای محیا کردن شرایط مجمع !

دبیرکل فدراسیون فوتبال که گویا دیگر تحمل این تعلل‌ها را نداشته، از هیأت فوتبال استان مازندران خواسته تا طی ۱۰ روز، گزارشی از اطلاع‌رسانی و آغاز نام‌نویسی به فدراسیون فوتبال ارسال کنند. طبق گفته فدراسیون فوتبال و بر خلاف صحبت‌های رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان مازندران که از احتمال سرپرستی در هیأت فوتبال سخن گفته بود، انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران به‌عنوان مهمترین و بزرگترین هیأت ورزشی استان، در دهه اول بهمن ماه قطعا برگزار خواهد شد و هیچگونه تاخیری در برگزاری این مجمع وجود نخواهد داشت و عملا بحث سرپرستی وجود نخواهد داشت.

*جنگ مازندران و فدراسیون بر سر بازنشسته‌ها

آنطور که از این تعلل‌ها و واکنش‌های فدراسیون مشخص است، اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال استان مخالف حضور بازنشسته‌ها در انتخابات هستند و فدراسیون فوتبال بعنوان رئیس مجمع، با حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فوتبال هیچگونه مشکلی ندارد و تاکید دارد که بازنشسته‌ها می‌توانند در انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران شرکت کنند.

* بهروان در اندیشه حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون !

این موضوع تعلل یک ماهه را دنبال داشت و حتی شائبه‌هایی نیز بود که گفته می‌شد رئیس فعلی هیأت فوتبال مازندران با این تعلل‌ها قصد شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را داشت. انتخاباتی که قرار است اسفند ماه و دقیقا یک ماه بعد از انتخابات هیأت فوتبال مازندران برگزار شود. اما با این واکنش فدراسیون فوتبال و قاطعیت آقای دبیرکل، حالا دیگر اداره کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال مازندران فرصتی برای تعلل ندارند و باید هرچه زودتر اقدامات لازم را صورت دهند و شرایط را برای نام‌نویسی و برگزاری مجمع محیا کنند.

حبیب‌نژاد: فوتبال مازندران به تغییر اساسی نیاز دارد !

اصغر حبیب‌نژاد پیشکسوت فوتبال مازندران در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص انتخابات پیش روی فوتبال مازندران، اظهار کرد: فوتبال مازندران جزو قطب‌های اصلی فوتبال کشور است.

وی افزود: فوتبال مازندران جایگاه بالایی دارد اما در طول این سال‌ها ضعف مدیریت در بدنه هیات فوتبال کاملا مشهود بود و نیاز است خانه تکانی اساسی در این هیأت صورت گیرد.

فوتبالیست نام آشنای فوتبال مازندران ادامه داد: بازیکنان، مربیان و استعدادهای بالایی در مازندران وجود دارد که نیازمند یک مدیریت قوی است تا فوتبال مازندران خودش را در سطح کشور در جایگاه برتر ببیند. اینکه فوتبال مازندران در رتبه‌بندی هیأت‌های استان‌ها، در رده دهم قرار بگیرد اصلا قابل هضم نیست و این نشان از کم کاری هیأت فوتبال مازندران است.

حبیب‌نژاد خواستار دقت بیشتر اعضای مجمع شد و افزود: بهروان زحمات زیادی برای فوتبال استان کشیده است اما بعد از سه چهار دهه حضور دیگر انگیزه‌ها برای کار کردن از بین می‌رود. الان دیگر فوتبالی‌ها شخصی را از درون همان هیأت قبلی نمی‌پذیرند و جامعه فوتبال مازندران خواستار تغییر هستند.

وی ادامه داد: قطعا در انتخابات پیش روی، شخصی که از بیرون بدنه هیأت فوتبال بیاید و دانش و علم مدیریت را بلد باشد قطعا پیروز انتخابات خواهد شد. از فوتبالی‌ها و مخصوصا اعضای مجمع انتظار داریم هوشمندانه رای بدهند و به شخصی که صلاحیت این کار را دارد و برای پیشرفت فوتبال مازندران برنامه دارد رای بدهند تا فوتبال مازندران به جایگاه واقعی خودش برسد.

پیشکسوت فوتبال مازندران بیان کرد: هیأت فوتبال مازندران به یک خانه تکانی اساسی نیاز دارد و قطعا در این دوره خانواده بزرگ فوتبال مازندران یک صدا خواستار تغییر اساسی هستند و امیدواریم اعضای مجمع و کسانی که حق رای دارند، به این خواسته جامعه بزرگ فوتبال توجه ویژه‌ای داشته باشند تا فوتبال مازندران به حق خودش که در طول این سال‌ها از آن محروم بود، برسد.

طبق آخرین اطلاعات دریافتی، بعد از گذشت ۵ روز از نامه فدراسیون فوتبال، تاکنون اداره ورزش و هیأت فوتبال مازندران، واکنشی نسبت به این نامه نداشته‌اند و باید صبر کرد و دید واکنش بعدی فدراسیون فوتبال در ادامه تعلل‌ها چه خواهد بود!

 ورزش و فوتبال مازندران این روزها، روزهای حساسی را دنبال می کند و قطعا انتخاب صحیح از سوی اعضای مجمع می تواند به پیشرفت فوتبال کمک شایانی کند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.