با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اکثر مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه اجرا نمی‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم آذربایجان مرگ دریاچه ارومیه را مقابل چشمان خود می‌بینند، گفت: پیامد زیست محیطی خشکی این دریاچه دامن همه را می‌گیرد.

منتشر شده

در

محمد اسماعیل سعیدی در نشست علنی امروز چهارشنبه ( 10 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور، گفت: رئیس جمهور آمریکا چندی پیش اظهارات بی‌پایه و اساس و سخیفی  که دور از انتظار نبود، همچنین تمام بغض و کینه 40 ساله نظام آمریکا و صهیونیست بین‌الملل را در قالب جملات و کلمات بی‌ادبانه بیرون ریخت و علیه مردم شریف ایران، نظام اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخن گفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، افزود: سپاه در طول حیات پربرکت خود به عنوان بازوی انقلاب، نظام، امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره در مقابل توطئه‌های نظامی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی نظام سلطه به سرکردگی آمریکا ایستاد و الحمدالله سربلند بیرون آمد؛ طوری که حضرت امام (ره) فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

وی تأکید کرد: امروز سپاه خار چشم دشمنان انقلاب و ملت ایران است، اما عده‌ای از همان سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی مرتب بر سر طبل رابطه با آمریکا می‌زنند و خود را چنان جلوه می‌دانند که انگار تنها حامیان ملت ایران هستند، این در حالی است که حضرت امام (ره)، رهبری معظم انقلاب بارها تأکید کردند که نباید به آمریکا اعتماد کرد؛ فرمول رابطه با آمریکا همان رابطه گرگ با میش است که حضرت امام در همان سال های پیروزی انقلاب تبیین فرمودند.

سعیدی تصریح کرد: بنابراین امروز اگر برای چندمین بار از این سوراخ گزیده شدیم، نباید از این مقطع به بعد این فرصت را به شیطان بزرگ آمریکا بدهیم و به او اعتماد کنیم، ما باید در مسیر تقویت استحکامات داخلی خود حرکت کرده و درمقابل آمریکا ایستادگی کنیم تا دشمن مایوس شود، ضمن اینکه با وحدت کامل جریان های سیاسی و با همراهی ملت عزیز در مقابل سیاست های جدید آمریکا ایستادگی و مقاومت داشته باشیم.

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد: در شرایط موجود متاسفانه مشکلاتی ازجمله رکود بر اقتصاد در کشور حاکم شده است، این مشکل باعث بروز معضلاتی بسیار پیچیده و درهم تنیده شده است؛ باید مسئولان تدابیر عاجل و قابل عمل را بیاندیشند، پایین آمدن سطح تولید، عدم حمایت از صادرات، رشد بیکاری، پایین آمدن میزان درآمد مردم و فشار مضاعف بر دوش اقشار کم درآمد و یا بدون درآمد جامعه هشداری است که مسئولان باید به آن توجه کنند.

وی با بیان اینکه دوران گفتار درمانی و توجیه ها باید پایان پذیرد، گفت: دوره مدیریت جهادی و اقدام و عمل انقلابی و جلب اعتماد مردم باید شروع شود، باید بدانیم که اگر با مردم رو راست باشیم؛ همانند دهه اول انقلاب خود مردم به کمک دولتمردان خواهند آمد و بخش عمده ای از گره های کور فعلی را خواهند گشود.

سعیدی افزود: همانطوری که در سخت‌ترین شرایط دوران دفاع مقدس مردم با عنایت خدای متعال و رهبری‌های خردمندانه امام (ره) مشکلات را یکی از پس از دیگری حل کردند، نباید روند فعلی ادامه پیدا کرده و بلکه باید به گفتمان انقلاب اسلامی برگردیم، مدیریت جهادی و عمل انقلابی حلقه مفقوده‌ای است که بسیاری از مسئولان آن را به دست فراموشی گرفتند.

وی در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود، تاکید کرد: بحث دریاچه ارومیه متاسفانه امروز از متن به حاشیه رانده شده است، اکثر مصوبات ستاد احیاء دریاچه بلا اقدام و یا نیمه کاره مانده است؛ امسال دریاچه بدترین شرایط را پشت سر می گذارد و مردم در مقابل چشمان خود و علی‌رغم صحبت‌های مسئولان حالت احتضار دریاچه را مشاهده می کنند، هشدار می‌دهم تبعات سنگین محیط زیستی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه دامن همه را خواهد گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: تبریز 2018 به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام فرصتی است برای ارایه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران و آذربایجان، نباید دولت و وزارتخانه‌ها فرصت سوزی کنند، در اندک زمان باقی مانده از ریاست جمهور می‌خواهم دستور ویژه دهند تا تمام بدنه دولت به پای کار بیایند تا اقدامات لازم را انجام دهند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.