با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

بازگشت ۳۰۵ هکتار از اراضی به طبیعت شمال

معاون امور اراضی جهاد کشاورزی استان مازندران گفت: سال گذشته تعداد ۴ هزار و ۶۳۷ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در مساحت ۳۵۱ هکتار شناسایی شد که نسبت به سال ۹۸ به لحاظ تعداد ۲۱ درصد و در مساحت تقریبا سه برابر بوده است.

منتشر شده

در

سرسبزی مازندران در همه جا زبانزد است و همین موضوع موجب دردسر برای استان شد و پای مهمانانی را به طبیعت استان باز کرد که برای آرامش حتی چند روزه خودآسمان‌خراش‌هایی را در دل جنگل‌ها علم کردند.

مردمان استان روزی به برای رسیدن به آرزوهای دست‌نیافته و زندگی رویایی زمین‌های آبا و اجدادی خود را با قیمت اندکی به فروش رساندند و با این تفکر که صاحب خانه شوند آواره شهرها شدند ولی خیلی زود پشیمان شده و به جای خانه‌های روستایی، ویلاهایی ظاهر شدند که سرسبزی را از چهره استان دور کرده است.

 

طی این سال‌ها چهره روستایی و سرسبزی دیار مازندران تبدیل به ویلاهایی شدند که در منظره‌خواهی با هم رقابت گذاشتند و هر کدام از آنها در تلاش برای ربودن منظره یا به عبارتی ویو از یکدیگر هستند.

اماخبر خوبکه طی سال‌های اخیر می‌شنویم بازگشت اراضی و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز است که در این راستا هجوم زمین‌خواران بحث مقابله و قلع و قمع در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفت که امیدواریم با تداوم این برخورد از این پس شاهد تغییر کاربری اراضی شمال نباشیم.

حجت‌الله هادیان معاون امور اراضی جهاد کشاورزی استان مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در سال گذشته تعداد ۴ هزار و ۶۳۷ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در مساحت ۳۵۱ هکتار شناسایی شد که نسبت به سال ۹۸ به لحاظ تعداد ۲۱ درصد و در مساحت تقریبا سه برابر بوده است.

وی در ارتباط با اجرای احکام قضایی، افزود: در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ تعداد ۴هزار دستور قضایی به مساحت ۳۰۲ هکتار اخذ شد که از این تعداد، ۳هزار و ۴۳۰ مورد در سطح ۳۰۵ هکتار به مورد اجرا درآمد.

معاون امور اراضی جهاد کشاورزی استان مازندران  اضافه کرد: این در شرایطی است که در سال ۹۸ تعداد یک‌هزار و ۱۸۸ مورد در مساحت ۸۸ هکتار اجرای حکم شد که از لحاظ تعداد و مساحت بیش از ۳۰۰ درصد سه برابر رشد داشته است.

هادیان اظهار کرد: اقدامات قضایی در راستای ماده سه قانون در سال ۹۹ در راستای ماده ۳ تعداد ۶۳۹ مورد در مساحت ۴۹.۳ هکتار طرح دعوی در دادگاه‌های کیفری ۱۰۲ شهرستان‌ها به عمل آمد.

وی در پایان گفت: تعداد ۲۳۸ مورد از این آرا در مساحت ۱۲.۵ هکتار اجرا شده که به لحاظ تعداد نسبت به سال ۹۸ حدود ۳۰ درصد رشد داشت.

به گزارش فارس، امیدواریم  زمین‌های کشاورزی که  بسیار حاصلخیز بودند و قربانی تفریح و خوشگذرانی چند روزه برخی خوش‌نشینان شده که امیدواریم هرچه زودتر با آزادسازی به دیار سرسبز مازندران بازگردد.


 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.