با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

بستری بودن 1195 بیمار کرونایی درمازندران

با بستری شدن تعداد ۱۳۳ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مازندران به یک‌هزار و ۱۹۵ نفر رسید.

منتشر شده

در

طی هفته‌های گذشته استان مازندران روزهای پراسترس و پردردسر کرونایی را تجربه کرده و شاهد افزایش مبتلایان بودیم که در این زمینه از ابتدای آذر ماه اعمال محدودیت‌های کرونایی در دستور کار قرار گرفت.

طی گذشت بیش از دو ماه از اعمال محدودیت‌ها باوجود اینکه انتظار می‌رفت شاهد روند کاهشی بیماری باشیم سیر و سفرها و حضور در دورهمی‌ها موجب شد مازندران وارد پیک سوم بیماری شود.

اما نکته مهم این است که از روز گذشته شاهد روند کاهشی بیماری در استان هستیم که امیدواریم این روند ادامه یابد البته تعطیلات هفته آینده جز نگرانی‌های مردم استان بوده که در این زمینه محدودیت‌های کرونایی نیز در استان تشدید شده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۹۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۹۴۷ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۰۹ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار جدید بستری و دو بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۱۳۳ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۱۹۵ نفر رسید.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.