با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

بیش از ۱۷ هزار دوز واکسن کرونا در مازندران تزریق شد

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون ۱۷ هزار و ۱۹۰ دوز واکسن کرونا به این استان تحویل و تزریق شده است.

منتشر شده

در

قاسم اویس با بیان اینکه تاکنون ۱۷ هزار و ۱۹۰ دوز واکسن کرونا به این استان تحویل و تزریق شده است، اظهار کرد: واکسن‌های تحویلی به استان مازندران شامل ۱۰ هزار و ۶۱۰ دوز واکسن اسپتونیک روسی، ۴ هزار و ۱۴۰ دوز چینی و ۲ هزار و ۴۴۰۰ دوز هندی هستند که از این تعداد ۳ هزار و ۷۵۰ دوز واکسن در روزهای اخیر تحویل شده بود که در حال تزریق به کادر درمانی مراکز بیمارستانی استان است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اولویت تزریق واکسن کووید ۱۹ در استان را به کادر درمانی بیمارستان‌ها، کادر بهداشتی، پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی، کادر اورژانس، کارکنان مراکز آزمایشگاهی، بیماران خاص، سالمندان و جامعه ایثارگران با شرایط ویژه اعلام کرد.

اویس رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در شرایط حاضر تا تکمیل تزریق واکسن به تمامی جمعیت کشور تنها راه حل برای مقابله با کرونا دانست و افزود: تا زمانی که به طور کامل همه مردم واکسینه نشدند، نباید رفتار عادی انگارانه در پیش گرفت.

وی واکسیناسیون عمومی را با اشاره به وضعیت تحریمی و همه‌گیری کرونا در کشورهای دیگر، زمان بر توصیف کرد و گفت: باور داریم می‌توان با رعایت نکات بهداشتی ویروس کرونا را مدیریت کرد و تعداد مبتلایان را به حداقل رساند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.