با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

ترمز قیمت مرغ روی 25000 تومان کشیده شد

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: درحال حاضر قیمت مرغ در بازار 25هزار تومان و درب مرغداری 17هزار و 500 تومان است ولی به دنبال این هستیم که مصوب تنظیم بازار شود.

منتشر شده

در

بازار مرغ همواره با فراز و فرود همراه بوده اما از زمانی‌که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد شاهد افزایش قیمت مرغ و در کنار آن مشکلات و دردسرهایی برای تولیدکنندگان بودیم.

مشکل تامین نهاده‌ها از مهم‌ترین عواملی بوده که موجب به پرواز درآمدن قیمت مرغ شده و البته در کنار آن تاخیر در ارسال نهاده‌ها برای تولیدکنندگان نیز جز مواردی بوده که اثرگذار بوده است.

البته هر از چند گاهی که قیمت مرغ به پرواز درآمده سهم تولیدکنندگان این محصول همان سود حداقلی و در حدی بوده که بتوانند برای تولید سرپا بایستند.

علیرضا عطائی‌نژاد معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: اقدامات انجام و توزیع نهاده‌های یارانه‌ای تا حدی توانسته مشکلات تولیدکنندگان را مرتفع کند و بخشی از این مشکل رفع شده ولی کماکان مشکل نهاده‌ها باقی است.

وی افزود: موضوع دیگر بحث اختصاص نهاده‌ها به‌صورت سیستمی در اختیار مرغداران می‌توان در حل مشکلات نهاده‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: درحال حاضر قیمت مرغ در بازار 25هزار تومان و درب مرغداری 17هزار و 500 تومان است ولی به دنبال این هستیم که مصوب تنظیم بازار شود.

عطائی‌نژاد تصریح کرد: درصورتی‌که تخصیص نهاده‌ها با همین روند تداوم یابد احتمال دارد شاهد کاهش قیمت مرغ در بازار باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تولیدکنندگان مرغ  توصیه‌ها را جدی بگیرند تا باتوجه به فصل سرما با مشکلات جدی مواجه نشوند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.