با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

تعداد موارد بستری در مازندران به 453 نفر رسید/ 4 ماه با روزهای قرمز کرونایی

شبانه‌روز گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۹۲ مورد ابتلای جدید کرونا گزارش شد و همچنین تعداد ۴۵۳ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

منتشر شده

در

وضعیت مازندران از نیمه دوم تیر ماه امسال قرمز شد و طی این مدت آمار موارد ابتلا و بستری روند صعودی داشت.

در حالی مازندران وارد چهارمین ماه متوالی از وضعیت قرمز کرونایی می‌شود که همچنان با وضعیت قرمز کرونایی دست و پنجه نرم می‌کند.

با وجود اینکه شاهد طولانی بودن وضعیت قرمز کرونایی در استان مازندران هستیم اما می‌بینیم پایان هفته‌ها شاهد حضور مسافران در استان هستیم که این موضوع نگرانی‌های بسیاری برای استان مازندران به همراه دارد.

این روزها هم که اربعین حسینی در راه است متاسفانه نگرانی‌ها در استان بالا است و اوج‌گیری ویروس در روزهای گذشته زنگ خطری جدی برای مازندران محسوب می‌شود.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۶۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۴۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۸۷ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۱۳ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۲۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۹۲ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد  ۴۵۳ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.