با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

توزیع ۸۰ هزار بسته معیشتی طی هفته بسیج در مازندران/ ساخت ۱۱۰۰ واحد مسکن محرومان تا پایان سال

منتشر شده

در

فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه ۸۰ هزار بسته معیشتی طی هفته بسیج در این استان توزیع می‌شود، گفت: ساخت یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکن محرومان در سال جاری با کمک کمیته امداد مازندران در دستور کار قرار دارد.

سیاوش مسلمی امروز در آئین توزیع یک هزار بسته معیشتی سپاه ناحیه آمل، اظهار کرد: یکی از گام‌های مهم و کارساز بسیج با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای کمک مؤمنانه و مواسات تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با شناسایی نیازمندان و مستمندان محلات مختلف شهری و روستایی است.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های کمک مؤمنانه با درنظر گرفتن کرامت انسانی و حفظ آبروی نیازمندان، افزود: برای ایام گرامیداشت هفته بسیج حدود ۴۰ هزار بسته معیشتی در استان مازندران به صورت متمرکز از سوی نواحی مختلف و بسیج سازندگی آماده شد تا در اختیار اقشار محروم نیازمند قرار گیرد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: همچنین تهیه ۴۰ هزار بسته معیشتی کمک مؤمنانه دیگر از سوی خیران بسیج و بسیجیان تهیه و بین جامعه هدف توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجموع ۸۰ هزار بسته معیشتی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در استان مازندران توزیع می‌شود، گفت: با تهیه اقلام اساسی و مورد نیاز خانوارهای نیازمند، ارزش هر بسته معیشتی حدود یک میلیون تومان برآورد شده است.

مسلمی با اشاره به توزیع بیش از ۶ هزار بسته معیشتی از سوی ناحیه مقاومت بسیج آمل، افزود: تاکنون پنج مرحله بسته معیشتی به میزان هر مرحله یک هزار بسته در شهرستان آمل توزیع شد تا در مجموع شاهد توزیع ۶ هزار بسته معیشتی به ارزش ۶ میلیارد تومان باشیم.

وی گفت: با توجه به فعالیت بیش از ۴ هزار پایگاه مقاومت بسیج در استان مازندران، نیازمندان هر منطقه و محله از سوی پایگاه مقاومت شناسایی شده و با قرار گرفتن در بانک اطلاعاتی بسیج، پس از بررسی‌های لازم کمک‌های مؤمنانه اهدا می‌شود.

مسلمی بیان کرد: با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا بحث کمک مؤمنانه با جدیت آغاز شده و همچنان این روند کمک‎رسانی ادامه دارد.

وی با اشاره به ایجاد تفاهم‎نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران مبنی بر ساخت یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکن محرومین، یادآور شد: ساخت ۴۰ واحد مسکن محرومان تا پایان سال جاری به شهرستان آمل اختصاص یافت و در هفته بسیج با تهیه زمین ۱۴ واحد مسکن محرومان این شهرستان افتتاح می‌شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.