با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

تیم های امداد و نجات آمل در آماده باش هستند

رئیس جمعیت هلال احمر آمل گفت: درپی وقوع زلزله ۴ ریشتری در شرق تهران، تیم امداد و نجات شهرستان در حالت آماده باش قرار دارند.

منتشر شده

در

جمشید نیکزاد اظهار داشت: وقوع زمین لرزه ۴ ریشتری شرق تهران در کل بخش لاریجان شهرستان آمل احساس شد، اما شدت آن در شهرستان‌های پردیس، رودهن، شمیرانات و دماوند بیشتر از بخش لاریجان ودیگر مناطق بوده است.

وی اضافه کرد، بلافاصله تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر در منطقه مستقر و گزارش‌های اولیه حاکی از آن هست که تا به این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر خسارت به خانه‌ها ومصدومیت افراد ناشی از وقوع زلزله به این جمعیت ونیز به بخشداری لاریجان نیز ارسال نشده است.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل ادامه داد، درحال حاضر تیم امداد ونجات پایگاه هلال احمر پلور در حدفاصل بخش لاریجان وشهرستان دماوند حضور دارد و در صورت نیاز و درخواست کمک از سوی شهرستان‌های استان تهران به یاری حادثه دیدگان احتمالی خواهند رفت.

نیکزاد، تصریح کرد، البته به تمامی پایگاه‌های امداد ونجات جاده‌ای ازجمله، کهرود، رینه وگزنک در جاده هراز دستور آماده باش داده شده تا در صورت گزارش خسارت دربخش لاریجان نیز تیم‌های امداد ونجات وارزیاب بلافاصله حضور داشته باشند.

به گزارش مهر، زمین لرزه حوالی ساعت ۱۳ و ۴۱ دقیقه ظهر چهارشنبه در شرق استان تهران (دماوند – رودهن) روی داد و مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران شدت آن را ۴ ریشتر و در عمق ۱۲ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

بر اساس اعلام این مرکز، محل وقوع زلزله مرز استان‌های تهران و مازندران – حوالی دماوند بوده است. تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی ساعت ۱۳ و ۴۱ دقیقه و ۳۷ ثانیه، طول جغرافیایی ۵۲.۰۴، عرض جغرافیایی ۳۵.۷۸ و عمق زمین‌لرزه ۱۲ کیلومتر گزارش شده است

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.