با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

حکم نهایی محیط بانان آملی صادر نشده است

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه پرونده سه محیط بان آملی در معاونت قضایی قوه قضایی در حال بررسی است، گفت: تاکنون حکم نهایی صادر نشده است.

منتشر شده

در

حجت الاسلام صادق اکبری با اشاره به بررسی پرونده محیط بانان آملی در معاونت قضائی قوه قضائیه گفت: تاکنون حکم نهایی صادر نشده است.

وی درباره محکومیت سه محیط بان آملی، بابیان اینکه پرونده جدید نیست و مربوط به سنوات گذشته است، گفت: دادگستری کل استان مازندران در سال گذشته برای اتقان آرا و احقاق حقوق افراد و حسب درخواست محکوم علیه، در راستای ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری پس از بررسی با پذیرش خلاف شرع بین، حکم اصداری پرونده را به معاونت قضائی قوه قضائیه ارسال و موضوع در آن مرجع درحال بررسی بوده و حکم نهایی نشده است.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: در خصوص موضوع مطروحه نیز هیچ گونه اعتراضی از سوی مقامات استان مازندران واصل نشده است.

به گزارش مهر، این سه محیط بان سال ۱۳۹۶ در جریان تعقیب و گریز با فردی که به او مظنون شده بودند ناچار به تیراندازی و شلیک به تایر خودروی او شدند و در نهایت نیز پس از رسیدن به شخص مد نظر به دلیل درگیری فیزیکی ایجاد شده از دستبند و اسپری فلفل استفاده کردند.

شهروند آملی متهم به شکار، پس از این ماجرا از محیط بانان شکایت کرد و دادگاه بدوی نیز حکم سنگین مجموعاً ۱۸ سال حبس و سه سال انفصال از خدمت را برای محیط بانان در نظر گرفت که این حکم در دادگاه تجدیدنظر پس از یک بار نقض شدن، بار دیگر علیه محیط بانان با تخفیف به سه سال حبس برای هر کدام از محیط بانان یک سال انفصال از خدمت کاهش یافت. دادگاه با توجه به نداشتن پیشینه کیفری محیطبانان ۱۸ ماه از حبس را به مدت دو سال تعلیقی و ۱۸ ماه دیگر را لازم‌الاجرا اعلام کرد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.