با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

خسارت سنگین بارش 32 میلیمتری به مناطق شهری و روستایی آمل

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر/ بارندگی شدید، رعد و برق شدید، جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر شب گذشته باعث بروز خسارت زیاد در مناطق شهری و روستایی شده و در این بین مأموران آتش نشانی به 68 منزل مسکونی امدادرسانی کردند.

بارندگی شدید، رعد و برق شدید، جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر شب گذشته باعث بروز خسارت فراوان در مناطق شهری و روستایی بخش های مختلف مازندران شد.

بارش شدید باران که به همراه خود رعد و برق مهیب را به همراه داشت در ساعات اوج تردد و ترافیک در معابر اصلی و میدان های شهر باعث آبگرفتگی و توقف کامل خودروها شده و ترافیک سنگین را به همراه داشت.

بارندگی سنگین خسارت شدید به اماکن عمومی، منازل مردم، مغازه ها، خودروها، مکان های کسب، ابنیه، راه ها، پل ارتباطی، جاده و زیرساخت ها وارد کرد.

خیابان ها و کوچه های مملو از آب باعث خطای دید، آبگرفتگی و سختی تردد خودرها و عابران پیاده شد.

به همراه ریزش باران شاهد رعد و برق وحشتناک در این شهر بودیم که باعث دلهره و ترس بسیاری از همشهریان تا نیمه های شب شد.

ریزش 32 میلیمتری باران در این شهرستان، بیشترین خسارت را برخلاف گذشته به مناطق شهری وارد کرد و آسیب جدی به 15 ترانسفورماتور برق و چراغ های راهنمایی و کنترل تردد معابر شهری در مناطق مختلف شد.

 

تخلیه آب و امدادرسانی به 68 منزل مسکونی مغازه در آمل

صاعقه عاملی برای برخی خسارت ها شد همچنین پس از آبگرفتگی و ریزش شدید باران در بیشتر مناطق شهر و روستا شاهد قطعی برق بودیم که به گزارش مسؤولان 70 درصد قطعی برق با تلاش عوامل اداره توزیع برق در همان ساعات ابتدایی رفع نقص شد تا دوباره جریان برق به شبکه های شهری و روستایی بازگشت کند.

حدود دو ساعت بارش شدید باران در این شهرستان به همراه صاعقه، رعد و برق قطعی آب و برق را به همراه داشت و با شکستن شاخه های درختا و واژگونی داربست های منازل درحال ساخت بر روی کابل های برق قطعی برق در برخی مناطق شهری همانند بلوار ولایت تا نیمه های شب طول کشید.

آبگرفتگی پرحجم در مناطق شهری همانند بلوار منفرد نیاکی، خیابان هراز، بلوار شیخ فضل الله نوری، بلوار طالب آملی، بلوار ولایت، مسیرهای جنب سینما بهمن، میدان 17 شهریور، گلشهر، مناطق پمپ بنزین هراز و بربری خیل گزارش شده و به دلیل آسیب جدی ترانسفورماتور چاه روستای خشکرود بخش امامزاده عبدالله آب شرب روستایی با تعداد 230 اشتراک قطع شد که با همکاری مأموران اداره برق و حضور میدانی مشکلات بررسی شد.

در روستای آهنگرکلا بخش دشت سر بر اثر طغیان رودخانه و عدم لایه روبی به موقع خسارت زیادی به مسیرهای ارتباطی روستا گزارش شد که با استقرار بیل مکانیکی و ابزارآلات راهداری مسیرها پاکسازی شد.

به گزارش مسؤولان، برآورد کلی و نهایی میزان خسارت ها در مناطق شهری و روستایی آمل در دست بررسی است.

به گزارش فارس، پس از آبگرفتگی منازل مسکونی در محدوده شهری عوامل امدادی آتش نشانی، پسماند و مدیریت بحران دست به ارائه خدمات رسانی و تخلیه آب زدند.

 

آماده باش 48 مأمور آتش نشانی آمل در 4 ایستگاه

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل هم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: پس از وقوع بارندگی شدید شب گذشته بخش های متعدد در شهر دچار آسیب دیدگی و آبگرفتگی شد.

روح الله اسماعیلی افزود: خسارت زیادی به منازل، معابر، مغازه ها و واحدهای کسب وارد شد همچنین پس از تماس های متعدد با سامانه 115 آتش نشانی برای گزارش آبگرفتگی در منازل مسکونی، مأموران امداد آتش نشانی وارد میدان شده و در محل آبگرفتگی حاضر شدند.

وی تصریح کرد: پس از گزارش امداد رسانی آتش نشانی، بیشتر خسارت ها مالی بوده است.

اسماعیلی متذکر شد: مأموران آتش نشانی با ارائه خدمات به 68 منزل مسکونی و مغازه امدادرسانی شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل گفت: تعداد 48 نیروی سازمان آتش نشانی به حالت آماده باش در 4 ایستگاه مستقر هستند.

امیدواریم ستاد مدیریت بحران و نهادهای مسؤول قبل از وقوع حوادث و وقایع طبیعی به هموطنان هشدارهای لازم را بدهند و توصیه های لامز اعلام شود تا در زمان بحران بی برنامگی و شتابزدگی را شاهد نباشیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.