با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

در نشست مشترک شهردار و نماینده مردم آمل با سرمایه گذار پسماند؛ کم کاری امروز هر مسئولی را آیندگان قضاوت می کنند

نماینده مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز پسماند و زباله اولویت اصلی شهرستان است که با جان و سلامت مردم سرکار دارد. اگر مسئولی کم کاری کند ، آیندگان او را قضاوت می کنند.

منتشر شده

در

رضا حاجی پور در نشست مشترک با شهردار و معاون خدمات شهری شهرداری آمل، با حضورسرمایه گذار بخش پسماند و تعدادی از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد مرتبط با محیط زیست و رئیس اداره محیط زیست شهرستان، در دفتر کار شهردار آمل افزود: از شهردار و همکارانشان بابت پیگیری های موضوع زباله و تحویل گرفتن زمین جایگزین محل دفن فعلی زباله (عمارت) تشکر می کنم . زحمات زیادی کشیده شد منتظر نتیجه کار هستیم.

حاجی پور تاکید کرد؛ کار ما حمایت است و مسئولی که در حال خدمت است را رها نخواهیم کرد. موضوع پسماند اولویت امروز شهرستان است همه جا گفته شد. دولت هم پول می گذارد. بهترین زمان است تا مشکل زباله شهرستان برطرف شود.

حاجی پورادامه داد؛ زمین فعلی دُمَل چرکینی است که فساد آن همه جا را گرفت. نیاز است مسئولین شهرستان حمایت کنند تا هر چه زودتر به سرانجام برسد.

سید حمید هاشمی شهردار آمل از همکاری و همراهی نماینده مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و در این نشست گفت؛ امید خوبی در شهر ایجاد کردید. اتفاقات خوبی در موضوع پسماند با شما در شهرستان افتاد. زمین جایگزین سنگ چالک واقع در کیلومتر  40 جاده هراز بعد از چند دهه تحویل گرفته شد و در  حال حاضر یک شرکت معتبر طی قراردادی در حال انجام ارزیابی زیست محیطی آن است.

هاشمی با اشاره به اعتبار 15 میلیارد تومانی راه اندازی خط پردازش زباله در مبداء ادامه داد؛ شرکت شهاب خوردرو برنده مناقصه هم اکنون در حال ساخت قطعات خط پردازش زباله در مبداء است و در اواخر بهارسال 1400 خط پردازش زباله شهرستان آمل راه اندازی و بهره برداری می شود. با پیگیری شما 80 میلیارد ریال  اعتبار دولتی تخصیص داده شد.  

به گفته شهردار آمل به منظور احداث پل دسترسی زمین سنگچالک در کیلومتر 40 جاده هراز مبلغ  25میلیارد ریال اعتبار دولتی در نظر گرفته شد.

گفتنی است؛ در این نشست، سرمایه گذار پیشنهاد خود را به منظور امحای زباله های عفونی و استقرار زباله سوز مطرح و مقدس معاون خدمات شهری شهرداری و للهی مدیر پسماند شهرداری مطالبی را مطرح کردند که مقرر شد موضوع در جلسه های کارشناسی بعدی با حضور مشاور شهرداری ( در خصوص پسماند) پیگیری شود.


 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.