با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

رتبه نخست مازندران در سوادآموزی/ 99.15 درصد جمعیت مازندران باسواد هستند

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: در بخش سوادآموزی مازندران رتبه نخست را در کشور دارد و 99.15 درصد جمعیت مازندران باسواد هستند.

حسن تقی‌پور با اشاره به آخرین وضعیت سوادآموزی در کشور، اظهار کرد: مازندران در زمینه سوادآموزی رتبه نخست را در بین استان‌‌های کشور دارد و ۹۹.۱۵ درصد جمعیت مازندران باسواد هستند و باید تلاش کنیم باقی‌مانده افراد بی‌سواد هم با حضور در نهضت سوادآموزی باسواد شوند.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت آموختن و سوادآموزی از نگاه اهل بیت و معصومان، افزود: هم‌اکنون بازماندگان از تحصیل در اولویت ما هستند و برای این منظور قرارگاه جهادی سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده که حوزه بازماندگان از تحصیل را پیگیری می‌کند.

معاون سودآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه باید کودکان ۱۰ سال به بالا را زیر پوشش آموزشی خود قرار دهیم، یادآور شد: برخی از این افراد دارای آسیب‌های اجتماعی هستند که امسال درصدد هستیم با همکاری سایر نهادها، شناسایی آنها و برنامه‌ریزی آموزشی بتوانیم با یک رویکرد جهادی وارد میدان شویم.

وی معیار سنی برای سوادآموزی را از سنین ۱۰ تا ۶۰ سال دانست و خاطرنشان کرد: در مناطق آسیب‎پذیر باید با رویکرد اقدامات انگیزشی در زمینه پذیرش افراد عمل کنیم و با توجه به تبلیغ و ترویج سوادآموزی براساس حمایت‎های لازم افراد را به سمت سوادآموزی دعوت کنیم.

معاون سودآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه مکانیسم‌های گذشته برای تشویق افراد بی‌سواد برای سوادآموزی پاسخگوی نیازهای امروز جامعه نیست، متذکر شد: امروزه باید با رویکردهای جدید تبلیغی و استفاده از افراد ذی‌نفوذ و چهره‌های اثرگذار افراد را شناساسی کرده و برای سوادآموزی آنها بکوشیم.

تقی‌پور با اعلام اینکه شهرستان آمل در راستای سوادآموزی رشد خوبی داشته و تنها دو درصد مردم این شهرستان بی‌سواد هستند، گفت: بی‌سوادی یک معقوله تک‌بعدی نیست بلکه چند وجه مختلف دارد و باید در حوزه سوادآموزی از ظرفیت همه مدارس و نهادهایی که در محلات استقرار دارند استفاده شود؛ همچنین باید همگان تلاش کنیم تا بتوانیم افرادی که به هر دلیل بازمانده از تحصیل هستند را سوادآموز کنیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.