با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

“روح الله زم” در کجا بازداشت شده است؟

سر شبکه سایت ضد انقلاب و معاند آمدنیوز طی «عملیاتی پیچیده و چند وجهی» از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شد.

منتشر شده

در

برگزاری مهر نیز نوشته است که روح ا… زم، خارج از ایران بازداشت و بعد از دستگیری، به داخل کشور هدایت شده است.پس از انتشار خبر دستگیری زم، کانال تلگرامی آمدنیوز هم خبر دستگیری او را منتشر کرد تا مشخص شود علاوه بر دستگیری ادمین این کانال، پاسداران گمنام امام زمان(عج) توانسته اند مدیریت و احتمالاً مرتبطان داخلی و خارجی این کانال را نیز شناسایی کنند و تحت رصد خود قرار دهند.

اولین جمله زم پس از دستگیری
پایگاه خبری راه دانا هم در خبری ادعا کرد: پس از به دام افتادن روح ا… زم توسط نیروهای امنیتی، وی خطاب به آن ها می گوید: قطعا شما از سپاه هستید…هیچ کس به جز سپاه پاسداران توان و قدرت دستگیری مرا نداشت!

روح ا… زم کیست؟
روح ا… زم که پدرش از روحانیون شناخته شده است و در دهه 70 مسئول حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود، از عناصر فعال در فتنه سال 88 بود که پس از محکومیت در دوره مرخصی از کشور گریخت و به فعالیت رسانه ای و تبلیغی علیه نظام پرداخت. او با راه اندازی کانال معاند آمدنیوز به درج اخبار کذب و جعلی درباره تحولات کشور و برخی مسئولان و دستگاه های کشور اقدام می‌کرد. او پس از فرار از کشور به مالزی و سپس به فرانسه رفت و اقامت این کشور را دریافت کرد. زم در جریان اغتشاشات دی ماه سال 96 نیز نقش فعالی داشت و به طور رسمی آموزش ساخت و استفاده از بمب های آتش زا و دیگر ادوات ممنوع را در کانالش منتشر می کرد. در آن مقطع زمانی با اعتراض علنی وزیر ارتباطات کانال او برای چند ساعت بسته شد اما با ساخت کانالی مشابه و انتقال اعضای کانال سابق به کانال جدید، به فعالیت های خرابکارانه خود به صورت آزاد در پیام رسان تلگرام ادامه داد.

محمدعلی زم: در جریان جزئیات دستگیری پسرم نیستم
از سوی دیگر حجت الاسلام محمدعلی زم پدر مسئول آمدنیوز هم در پاسخ به سؤال انصاف نیوز مبنی بر این که آیا در جریان آمدن فرزندش به ایران بوده است یا نه گفت: من اصلا در جریان جزئیات نیستم و کلیت موضوع را هم از زیرنویس تلویزیون خبردار شدم. ما تقریبا با ایشان در این مدت‌ها حالت قهر داشتیم و گاهی نصیحت و پیغامی برایش می‌فرستادیم.

استقبال فعالان سیاسی و رسانه ای از مأموریت موفق «اعجوبه های سپاه»
انتشار خبر دستگیری روح ا… زم با واکنش های گسترده فعالان سیاسی و رسانه ای کشور مواجه شد. تعداد زیادی از نمایندگان مجلس در بیانیه ای از اقدام سپاه برای دستگیری این مهره خودفروخته قدردانی کردند. علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی هم در یادداشتی کوتاه تأکید کرد: انتشار خبر دستگیری اعجاب آور یک عنصر پلید و معاند توسط سپاهیان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه بدون شک نماد غیرقابل انکار اقتدار اطلاعاتی کشور و زبونی و ضعف سرویس‌های اطلاعاتی حریف و شایسته قدردانی و سپاس فراوان است اما به رسم و آیین پاسداری باز هم از خود نمی‌گوییم و با خدا نجوا می کنیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.