با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

روسیه 1 – ایران 1؛ شکست‌ناپذیر، محکم و شاید شگفتی‌ساز

ملی پوشان ایران هفت سال پس از پیروزی برابر روسیه، باز هم بازی را به این تیم واگذار نکردند و این بار در خانه این تیم با تساوی به کار خود پایان دادند.

منتشر شده

در

ملی پوشان ایران و روسیه در دومین بازی تدارکاتی پیاپی خود به دیدار یکدیگر رفتند و در نهایت با گل های دو هم تیمی سابق یعنی سردار آزمون و پولوز با تساوی به کار خود پایان دادند تا هر دو تیم در دو بازی تدارکاتی اخیر خود به یک پیروزی و یک تساوی دست پیدا کنند.

دیدار تدارکاتی، سه شنبه 18/17/96، ساعت 19:30، ورزشگاه کازان روسیه


 

 

 

تیم ملی روسیه

ندری لونف، ایلیا کوتپوف، ویکتور واسین(46 ژیکیا)، فدور کودریاشوف، ماریو فرناندز(66 سامدوف)، دیمیتری تاراسوف(64 کوزیائف)، الکساندر اروخین، کنستانتین رائوش، الکسی میرانچوک(56 پولوز)، اسمولوف(83 زابولتنی) و الکساندر کوکورینس
مربی: چرچسوف

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وریا غفوری(83 رامین رضاییان)، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی(3+90 احمد عبدالله زاده)، سعید عزت اللهی(80 روزبه چشمی)، وحید امیری، علیرضا جهانبخش(64 سامان قدوس)، مهدی طارمی(75 اکبر ایمانی) و سردار آزمون(کاوه رضایی 63)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

 

 

شرح گل ها
 


روسیه 0 ایران 1(دقیقه 58، سردار آزمون): حرکت زیبای طارمی و گذر او از مدافع مستقیم خود با پاس به موقع و فوق العاده او ادامه یافت و فرصت ایده آلی برای سردار آزمون به وجود آمد و او نیز در فاصله چند قدمی دروازه، اولین گل بازی را به ثمر رساند.

 

روسیه 1 ایران 1(دقیقه 74، پولوز): حرکت مشکوک به آفساید بال راست روس ها با چند گام حرکت او ادامه یافت و در نهایت پاس در عرض او در موقعیتی ایده آل به پولوز رسید و او نیز با یک ضربه بغل پا به راحتی دروازه ایران را باز کرد.

شرح بازی

دو تیم ملی ایران و روسیه به مانند پایان نیمه اول باز هم با تساوی به کار خود پایان دادند. البته این بار با تساوی یک بر یک.
همانطور که قابل پیش بینی بود بازی با حملات روس ها آغاز شد و آنها سعی در باز کردن دروازه ایران در دقایق ابتدایی بازی داشتند. اتفاقی که به دلیل سیستم بازی ایران هیچگاه نیفتاد. سیستمی که به مانند اغلب بازی های بزرگ و حساس مبتنی به دفاع منطقی و استفاده به موقع از ضدحملات است. البته تیم حریف در بیست دقیقه ابتدایی بازی تنها سعی در گلزنی داشت و عملا موفق به ایجاد موقعیتی خطرناک روی دروازه ایران نشد تا ملی پوشان کشورمان پس از حدود بیست دقیقه اولین فرصت حساس بازی را ایجاد کنند.
پس از گذشت از میانه های نیمه اول دو تیم کمی بی پرواتر سعی در باز کردن دروازه حریف داشتند و به همین نسبت بازی بهتری را از دو تیم شاهد بودیم. ملی پوشان کشورمان با ضدحملات خود و عبور توپ از میان مدافع حریف چند بار توانستند خود را به دروازه حریف نزدیک کنند؛ اما موفق به فروریختن آن نشدند. در طرف دیگر نیز روسیه تلاش در کشاندن بازی به کناره ها و از ارسال از جناحین داشت تا بدین ترتیب دروازه ایران را باز کند که آن هم اتفاق نیفتاد تا دو تیم با تقسیم امتیازات به کار خود در نیمه اول پایان دهند.
اما برخلاف نیمه اول، نیمه دوم این دیدار ملی پوشان ایران نیز به مانند تیم میزبان به دنبال باز کردن دروازه حریف بودند. شاگردان کی روش در دقایق ابتدایی خصوصا تلاش کردند تا بتوانند از حریف خود پیش بیفتند؛ اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه سیزده دقیقه پس از آغاز بازی در نیمه دوم هماهنگی دو مهاجم تیم ملی باعث شد دروازه روسیه باز شود و ملی پوشان مزد بازی خوب خود را در نیمه دوم بگیرند. پس از این گل باز هم هماهنگی طارمی و آزمون چیزی نمانده بود تا برای ایران گل به همراه داشته باشد که این اتفاق نیفتاد.
پس از گل تیم ملی و حملات شاگردان کی روش، تیم میزبان بازهم حملات خود را شروع کرد تا حداقل بتواند بازی را به تساوی بکشانند و در نهایت نیز این اتفاق افتاد و تیم ملی روسیه موفق به باز کردن دروازه ایران شد. پس از این اتفاق طبیعی بود که تیم میزبان فشار را روی دروازه ایران بیشتر کند تا بتواند با پیروزی به کار خود پایان دهد؛ اما هوشیاری مدافعان و دروازه بان ایران باعث شد تا باز هم ایران اسیر روسیه نشود و هفت سال پس از پیروزی برابر این تیم با تساوی به کار خود پایان دهد.


 

 

 

بهترین بازیکن


بازی خوب ملی پوشان ایران در دیدار برابر روسیه باعث توقف این تیم شد و در این میان تعدادی از بازیکنان تیم ملی موفق به ارائه بازی تاثیرگذارتری شدند. سیدجلال حسینی یکی از این بازیکنان است که در قلب خط دفاعی ایران درخشان ظاهر شد و توانست بسیاری از حملات مهاجمان روسیه را خنثی کند.
مهدی طارمی نیز با عملکرد خوب خود توانست یک پاس گل فوق العاده مهیا کند و یکی دو بار نیز روی دروازه روس ها خطر آفرین باشد. علیرضا بیرانوند نیز بازی خوبی در برابر روسیه به انجام رساند او چند بار با سیوهای به موقع خود مانع فروریختن بیشتر دروازه ایران شد.

اتفاق ویژه

تیم ملی روسیه برای دومین بار پیاپی نتوانست از پس تیم ملی ایران بربیاید. آنها برخلاف هفت سال پیش که در کشوری دیگر برابر ایران قرار گرفتند و بازی را واگذار کردند این بار در خانه و در یکی از ورزشگاه های جام جهانی از ایران پذیرایی کردند و در حالی که بازهم از شاگردان کی روش عقب بودند بازی را به تساوی کشاندند تا یکبار دیگر موفق به کسب برتری نشوند.

دقایق حساس

دقیقه 20 – اولین موقعیت خطرناک این دیدار را بازیکنان ایران آفریدند و ضربه ایستگاهی که توسط جهانبخش زده شد با برخورد به دیوار دفاعی روس ها راهی کرنر شد.
دقیقه 26 – ارسال حاج صفی از پشت محوطه جریمه روس ها با ضربه سر آزمون دروازه حریف را به خطر انداخت، اما سیو به موقع دروازه بان روسیه این فرصت را از ایران گرفت.
دقیقه 28 – ارسال روس ها از پشت محوطه جریمه، دروازه ایران را به خطر انداخت و خروج بیرانوند باعث شد تا توپ به مهاجم حریف برخورد کند و با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون برود.
دقیقه 32 – یک ارسال دیگر از روی ضربه ایستگاهی توسط روس ها توپ را روی دروازه آورد، اما این بار بیرانوند خروج بهتری نسبت به قبل داشت و توپ را از محدوده خطر دور کرد.
دقیقه 41 – حرکت روس ها از پشت محوطه جریمه ایران و ارسال آنها روی خط محوطه شش قدم با سیو زیبای بیرانوند خنثی شد.
دقیقه 42 – ضدحمله سریع تیم ملی دروازه روس ها را تا مرز فروپاشی پیش برد؛ اما این اتفاق نیفتاد و شوت محکم علیرضا جهانبخش را دروازه بان حریف مهار کرد.
دقیقه 47 – اولین حمله نیمه دوم توسط حریف ایران شکل گرفت و در حالی که روس ها می توانستند با به هم ریختن دفاع ایران به اولین گل بازی برسند این موقعیت را از دست دادند.
دقیقه 50 – فرار وریا غفوری و گذر او از مدافع پیش رو با پاس کات بک او موقعیت ایده آلی برای ایران فراهم کرد، اما ضربه محکم سردار آزمون از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه 52 – حرکت مهاجم روسیه با ضربه او ادامه یافت، اما بیرانوند موفق شد این توپ را مهار کند.
دقیقه 53 – یک حمله دیگر از سوی تیم میزبان تا مرز فروپاشی دروازه ایران پیش رفت؛ اما شوت بازیکن حریف از داخل محوطه جریمه توسط گلر تیم ملی مهار شد.
دقیقه 59 – دقیقه ای پس از گلزنی ایران باز هم سردار آزمون می توانست گلزنی کند، اما او با حرکت مشکوک به پنالتی دروازه بان حریف این توپ را از دست داد.
دقیقه 61 – ضربه محکم روس ها با سیوی دیدنی توسط بیرانوند دفع و راهی کرنر شد.
دقیقه 61 – کرنر ارسالی روس ها روی دروازه ایران خطرساز شد، اما باز هم گلر تیم ملی در جمع کردن توپ روی سر مهاجمان حریف موفق ظاهر شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.