با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

زلزله 5.5 ریشتری خسارتی نداشت

استاندار هرمزگان از اعزام تیم‌های ارزیاب به نزدیک‌ترین روستاهای نزدیک به کانون زلزله خبر داد.

منتشر شده

در

بدنبال وقوع زمین لرزه 5.5 ریشتری در ساعت 1:01 بامداد شنبه 27 دی ماه، استاندار هرمزگان گفت: خسارات احتمالی زمین لرزه جنوب کنگ در آبهای خلیج فارس، روستای گورزین و سایر روستاهای قشم در دست پیگیری است.

وی همچنین دستور داد تا ضمن اعزام تیم‌های ارزیاب به روستاهای غرب جزیره قشم، اکیپ های امداد و نجات در آماده باش کامل قرار گیرند.

 همتی استاندار هرمزگان با بیان اینکه دستور اعزام و پیگیری تیم امداد و نجات سریعا صادر و در محل های زلزله زده مستقر می شوند گفت: پس از بررسی خسارات احتمالی بررسی خواهد شد و تیم امداد و نجات در حال آماده باش قرار گیرند. 

03:04/ مهرداد حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: بحمد الله بدلیل قرارگیری کانون زلزله در خلیج فارس حد فاصل غرب جزیره قشم تا سواحل کُنگ در سرزمین اصلی، خسارات شدیدی گزارش نشده است و تیم‌های ارزیاب نیز در حال بازگشت از این مناطق همجوار با کانون زلزله هستند.

وی افزود: عمده خسارات محدود در حد ترک‌خوردگی‌های منازل مردم است و قطع برق رخ داده در غرب بندرخمیر نیز پس از 15 دقیقه رفع شده و اکنون مناطقی بدون برق متأثر از وقوع زلزله 5.5 ریشتری نداریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان همچنین اضافه کرد: یک مورد مصدوم نیز در روستای سایه‌خوش بندرلنگه داشته‌ایم که بصورت سرپایی درمان شد.

حسن زاده با تأکید بر لزوم هوشیاری و آماده‌باش فرمانداران و واحدهای امدادی و اورژانس در قشم و بندر خمیر، گفت: جمع‌بندی نهایی در مورد خسارات احتمالی را تا ساعاتی دیگر پس از نهایی شدن گزارش تیم‌های ارزیاب و گزارشات دهیاران و بخشداران مناطق نزدیک به کانون زلزله ارائه خواهیم داد.

02:20/ اگر چه کانون زمین‌لرزه در جنوب شرقی کنگ و در غرب جزیره قشم در آبهای خلیج فارس عنوان شده اما برخی سایت‌های لرزه‌نگاری جهانی، کانون زمین‌لرزه را در منطقه دژگان و حدود 30 کیلومتر شمالی تر از کانون اعلامی، ذکر کرده‌اند.

از بندر خمیر خبر می‌رسد که بخشی از کوه در محدوده پل و غار در مسیر این شهر به بندرلنگه ریزش کرده است.شدت زمین‌لرزه در منطقه دژگان بسیار بالا بوده به طوری که مردم اکنون در خیابان‌ها بسر می‌برند.

از برخی خانه‌های مردم قشم در روستاهای باسعیدو و گورزین نیز تصاویری ارسال شده که نشان از ترک‌خوردگی منازل دارد. در روستاهای سایه خوش در نزدیکی کانون زلزله نیز ترک دیوار منازل گزارش شده است و برخی دیوار منازل مسکونی مردم نیز دچار آسیب شده است.برخی منابع محلی از قطعی موقت برق در غرب بندرخمیر خبر می‌دهند.

01:50/ به خاطر بدی آب و هوا تمامی بنادر به غیر از بندر پل جهت شناور های سبک بسته بوده است. تا لحظه انتشار این خبر هیچگونه تلفاتی از جانب تیم‌های ارزیاب گزارش نشده است، اما ارزیابی‌های دقیق‌تر در مناطقی که زمین‌لرزه بیشتر در آنها احساس شده است، همچنان ادامه دارد..

01:45/عمق زیاد زلزله هرمزگان، احتمال بروز خسارت را کم کرده است

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در مناطقی از استان هرمزگان، گفت که عمق زیاد این زلزله، احتمال اینکه خسارت بالایی برجای گذاشته باشد را کم کرده است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.