با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

سرنگونی پهپاد جاسوسی توان بالای دفاعی را نشان داد

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا براثر توان بالای دفاعی ایران گفت: دشمنان اعتراف کردند که توان مقابله با نیروهای مسلح و ملت ایران را ندارند.

منتشر شده

در

سردار محمد حسین بابایی پیش ازظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی امریکا، آن را مصداق عمل به آیه قرانی عنوان کرد و گفت: با سرنگونی پهپاد جاسوسی دشمنان اعتراف کردند که با نیروهای مسلح ایران توان مقابله ندارند و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم صبور، مقاوم و بصیر ایران اسلامی با استحکام پیش می‌روند.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته در سیلاب توسط نیروهای بسیجی با عنوان اینکه دستگاه‌ها موظف به پیگیری مشکلات مردم هستند افزود: نیروهای بسیجی پس از وقوع بحران سیل اقدام به امدادرسانی به مردم کرده است و در مراحل مختلف خدمات دهی ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه میزان خرابی‌ها فهرست شده است گفت: طبق آمار و بررسی‌ها از ۵۵۰ واحد آسیب دیده مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ۳۶۱ واحد تخریبی و مابقی تعمیری بود و بسیج و سپاه برای ساخت این واحدها به کمک بهزیستی و کمیته امداد آمده است.

سردار بابایی با عنوان اینکه سه سال در حال کمک برای ساخت افراد محروم در استان هستیم گفت: از زمانی که زمین و نقشه واگذار شود، ساخت مسکن مددجویان سه ماه طول خواهد کشید.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه برخی از آسیب دیدگان از ساخت خانه منصرف شده اند و برخی نیز اقدام به تعمیر واحدها کرده اند گفت: بسیج در راه امدادرسانی به سیل زدگان سستی به خرج نخواهد داد و در بخش واحدهای تعمیری طبق آمار، ۲۷۴ واحد تاکنون مرمت و تحویل خانوار شد و ۱۵ واحد نیز تا پایان ماه تعمیر می‌شود.

ساخت ۸۶ مسکن تخریب شده ناشی از سیلاب توسط بسیج

وی افزود: در مجموع تاکنون ۸۶ واحد خسارت دیده مددجویان برای ساخت به بسیج معرفی شده است که در مرحله پی کنی، فونداسیون، تأسیسات و نازک کاری هستیم.

وی با بیان اینکه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی برای مرمت واحدهای آسیب دیده هزینه شده است گفت: همچنین در مسئله سیل سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بخش‌های دیگر هزینه کرده ایم.

سردار بابایی به مشارکت گروههای جهادی در خدمات رسانی به سیل زدگان اشاره و اضافه کرد: گروههای جهادی استان در پل ذهاب و محرومیت زدایی نقش مهمی در خدمات رسانی داشته اند.

وی شمار گروههای جهادی را ۷۹۵ گروه برشمرد و گفت: از این تعداد ۵۱۰ گروه جهادی در حوزه عمرانی فعالیت داشته اند.

فرمانده سپاه کربلا از اعزام ۷۵ مشاور برای سرکشی به خانوارهای سیل زده برای امداد روحی و روانی خبر داد و گفت: این مشاوران به صورت رایگان و صلواتی فعالیت داشته اند.

وی گفت: امسال ۴۹۳ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در حال ساخت داریم که باید تا شهریورماه به مددجویان تحویل داده شود.

سردار بابایی نقش مردم را در موضوع هنجارها بسیار مهم و ارزنده برشمرد و گفت: اگرچه تشکیلات حاکمیتی در پیشگیری از ناهنجاری ها و رعایت حفظ عفاف و حجاب وظیفه دارند اما مردم نیز باید در این زمینه پای کار باشند.

فرمانده سپاه کربلا با انتقاد از پخش تصاویر ناهنجاری غیراخلاقی سد لفور در فضای مجازی اظهار داشت: همه هنجارشکنان در این حادثه شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج در کنترل امنیت اخلاقی نقش ارزنده ای دارد گفت: گناه آشکار و کشف حجاب در معابر عمومی به جامعه لطمه می زند و باید از آن پیشگیری کرد و نباید اجازه داد مظاهر فساد در جامعه رواج یابد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.