با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

سیلاب، هراز را مسدود کرد/ تداوم وضعیت جوی ناپایدار تا دهم مردادماه

منتشر شده

در

رئیس پلیس راه مازندران گفت‌: جاری شدن سیلاب همراه با گل و لای در چند نقطه محور هراز را مسدود کرد.

یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران امروز در گفت‌وگویی، اظهار کرد: جاری شدن سیلاب همراه با گل و لای در چند نقطه محور هراز را مسدود کرد.

وی با اشاره به انسداد محور هراز تا اطلاع ثانوی، افزود: ماموران اداره راهداری مشغول بازگشایی مسیر هستند.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه محور کندوان بارانی و لغزنده است، اضافه کرد: همچنین ارتفاعات گدوک سوادکوه و کیاسر نیز مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است.

جهان‌تاب با هشدار نسبت به احتمال ریزش و رانش در کوهستان‌های شمال، خاطرنشان کرد: موضوع مهم توجه به توصیه‌ها و هشدارها و پرهیز از ترددهای غیرضروری در محورهای کوهستانی مازندران است.

 ریزش کوه و حجم بالای سنگ ریزه 

حسن جهانیان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران نیز با اشاره به وقوع سیل در محور هزار، اظهار کرد: به دلیل ریزش کوه و حجم بالای سنگ ریزه در حد فاصل بایجان تا وانا در محور رفت و برگشت محور هراز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی خاطر نشان کرد: تا زمان بازگشایی کاربران جاده‌ای می‌توانند از محورهای کندوان و سوداکوه به عنوان مسیر جایگزین تردد کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اعلام تلفن گویا ۱۴۱، کاربران جاده‌ای و مسافران محترم با توجه به هشدارهای هواشناسی پیش از تردد در این مسیرها اطلاعات کافی در ارتباط با وضعیت جاده‌ها کسب کنند.

به گزارش فارس، پیش از این هواشناسی مازندران نسبت به ناپایداری وضعیت جوی مازندران هشدار داده بود.

 وضعیت تا پایان روز دوشنبه ۱۰ مرداد ادامه خواهد داشت

 سیدمحمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران در این زمینه عنوان کرده بود؛ با تقویت جریانات شمالی و عبور متناوب امواج در تراز میانی جو از عصر پنج‌شنبه ۶ مرداد شاهد رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد در آسمان مازندران هستیم.

رضوی با اشاره به اینکه این وضعیت تا پایان روز دوشنبه ۱۰ مرداد ادامه خواهد داشت، افزود: فعالیت این سامانه روزهای جمعه و یک‌شنبه به‌ویژه در ارتفاعات استان خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی مازندران بیان کرد: صاعقه، جاری شدن روان‌آب و احتمال وقوع سیلاب‌های محلی در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، ریزش سنگ، رانش زمین و اختلال در تردد محورهای کوهستانی و کاهش دید از مخاطرات این سامانه بارشی است.

رضوی یادآور شد: پرهیز از اتراق و همچنین چرای دام در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و ارتفاعات استان، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و سایر اقدامات پیشگیرانه مورد تاکید است.

وی در پایان گفت: دریای مازندران تا روز شنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا مناسب نیست.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.