با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

صدور ۵۹۸ حکم جایگزین حبس در محاکم مازندران

رئیس‌کل دادگستری مازندران بر اهتمام دستگاه قضائی استان براستفاده ازتمام ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد و گفت:امسال ۵۹۸ حکم جایگزین حبس صادر شد.

منتشر شده

در

حجت الاسلام محمد صادق اکبری حجت‌الاسلام صادق اکبری در دومین جلسه هیئت استانی نظارت و هماهنگی کاهش جمعیت کیفری گفت: سیاست دستگاه قضائی استان، اجرایی‌کردن تدابیر و برنامه‌های تحولی قوه قضائیه در ارتباط با زندان و زندانی و استفاده ازتمام ظرفیت‌های قانونی درجهت کاهش جمعیت کیفری است.

ئی با بیان اینکه در اجرای منویات رئیس قوه قضائیه و طرح تحول قضائی و اجرای کامل و سریع‌تر قانون کاهش مجازات حبس، فروردین امسال نسبت به مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش احکام جایگزین حبس داشتیم اظهار داشت: با همکاری بین دستگاه قضائی و دیگر ارگان‌های مرتبط در فرودین امسال ۵۹۸ حکم جایگزین حبس صادر شد درحالیکه فروردین سال گذشته این رقم ۴۱۸ بوده است.

وی همچنین بر استفاده از پابند الکترونیکی برای افراد واجد شرایط تاکید کرد و گفت: دادستان‌های سراسر استان و قضات محاکم نیز همسو با سیاست دستگاه قضائی استان، بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در جهت کاهش جمعیت کیفری، اهتمام بیشتر داشته باشند.

رئیس کل دادگستری مازندران، توجه به رعایت تناسب قرارهای منتهی به بازداشت و مجازات‌ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: دادستان‌ها و قضات باید مصوبات جلسات کاهش جمعیت کیفری و دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری را به جد پیگیری و اجرا کنند تا انشالله با همدلی و همفکری و درایتی خاص وبا استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی آمار زندانیان کاهش یابد، همچنین به رعایت تناسب در جرم و مجازات توجه ویژه صورت گیرد تا حقوق مردم تضییع نشود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.