با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

عقد قراردادهای پژوهشی دانشگاه فناوری نوین آمل با ارزش 10 میلیارد ریال/ پیشرفت 80 درصدی پروژه‌ ملی دانشکده دامپزشکی

رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل گفت: حدود یک سوم از دانشجویان این دانشگاه را علاقمندان رشته دامپزشکی شکل می‌دهند که تاکنون برای پروژه ملی دانشگاه دامپزشکی حدود 11 میلیارد تومان هزینه شد و امید داریم این پروژه بزرگ برای سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری برسد.

منتشر شده

در

 


به گزارش پایگاه خبری آمل نیوز، داوود دومیری گنجی در نشست با خبرنگاران، اظهار کرد: دانشگاه فناوری نوین آمل فعالیت خود را از سال 1394 با حکم فرهادی وزیر وقت علوم و تخقیقات آغاز کرده و در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به جذب دانشجو پرداخته است.


وی با بیان رشد روند انجام کار برای فعالیت دکتریار در این مجموعه علمی و در جریان بودن سه پرونده برای افزایش این تعداد، افزود: تمام تلاش خود را برای فعالیت بهترین و شاخص‌ترین اساتید و نخبگان به کار بستیم هر چند در سال تحصیلی جاری بیش از 40 استاد در 11 رشته مختلف فعالیت داشتند.


رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل با اعلام اینکه پنج حکم جدید استادی برای مراحل اجرایی وارد شورای جذب شده است، تصریح کرد: یک هزار و 650 دانشجو در سه مقطع کاردانی کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۴۰ کارمند در دانشگاه تلاش دارند.


این مسؤول با بیان اینکه در عرصه پژوهشی با معرفی اساتید پژوهشگر که دارای تألیفات و کتابهای ملی هستند، پژوهشگران نمونه استانی را در اختیار داریم.


دومیری گنجی با اشاره به عقد قراردادهای پژوهشی با ارزش 10 میلیارد ریال با مراکز مختلف صنعتی، یادآور شد: دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل جدیدالتأسیس و چابک است که در حوزه مجازی سیستم آموزشی نخستین دانشگاه در مازندران بودیم که 100 درصد کلاس‌ها با کیفیت مطلوب برگزار شد.


وی با تأکید بر دعوت از بهترین اساتید و نخبگان برای تدریس و اجرای شایسته سرفصل‌های درسی، بیان کرد: سیاست‌های کلان آموزشی دانشگاه از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم و تحقیقات تبیین می‌شود همچنین در زمان شیوع کررونا ویروس و تعطیلی مراکز علمی و دانشگاهی، سرفصل دروس را به بهترین شکل اجرا کردیم.


رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل با اشاره به رتبه‌های تک‌رقمی دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و اشتغال به کار همه دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشکده دامپزشکی، ادامه داد: یک زمین چمن مصنوعی در ساختمان شماره ۲ دانشکده دامپزشکی با اعتبار 5 میلیارد ریالی در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد که برای فاز نخست 150 میلیارد تومان اختصاص یافته است.


رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل با اعلام برگزاری هر ساله دو کنفرانس داخلی، ملی و بین‌المللی در این دانشگاه، تصریح کرد: راه‌اندازی رشته‌های مجازی از دیگر اقدامات این دانشگاه برای آینده است البته برای گسترش فضاهای فیزیکی و علمی با فعالیت مجدد پروژه‌های ناتمام نیز برنامه متنوع داریم.


این مسؤول با اشاره به پروژه‌ ملی دامپزشکی با پیشرفت ۸۰ درصدی، خاطرنشان کرد: حدود یک سوم از دانشجویان این دانشگاه را علاقمندان رشته دامپزشکی شکل می‌دهند که تاکنون برای پروژه ملی دانشگاه دامپزشکی حدود 11 میلیارد تومان هزینه شد و امید داریم این پروژه بزرگ برای سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری برسد.


دومیری‌گنجی با اعلام فضای فیزیکی 5 هزار مترمربعی دانشکده دامپزشکی در پنج طبقه، اذعان کرد: برای تکمیل این پروژه حدود 50 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.


رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل با اشاره به فعالیت گسترده در ایام شیوع ویروس کرونا برای تولید مواد ضدعفونی، دستکش و ماسک به همراه توزیع آن در سطح شهر آمل، استان مازندران و کشورمان، متذکر شد: این اقدام با همکاری نیروهای سپاه پاسداران، خیران و دانشجویان بوده است.


این مسؤول با اشاره به عقد قراداد همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر خارجی، بیان کرد: پس از ارتقای سطح کیفی دانشگاه، در دنیای خارج با دانشگاه‌هایی همانند دانشگاه بلفورت فرانسه، دانشگاه باری سوئیس و دانشگاه پیزا ایتالیا در زمینه تبادل استاد، دانشجو، کتاب و تألیفات قرارداد همکاری امضا کردیم.


دومیری‌گنجی با بیان اینکه دانشگاه فناوری‌های نوین تنها دانشگاه شمال کشور است که به یوسرن USERN متصل است، گفت: یوسرن شامل آموزش و پژوهش همگانی بدون مرز بوده و مرکزی است که دانشمندان بزرگ یک درصد دنیا را با هم ارتباط می‌دهد.


وی با اشاره به اینکه پس ار عضویت دو ساله در یوسرن رتبه بسیار خوبی را از آن خود کردیم و در بین دانشگاه‌های برتر جای داریم، بیان کرد: با برنامه‌های مدون در نطر داریم تا محققان یک درصد بیشتری را تربیت کرده و اساتید با درجه علمی بالا و صاحب تألیفات بین‌المللی و دارای تشویق‌های ارزنده را تحویل جامعه دهیم.


دومیری‌گنجی با اعلام اینکه آمل با قدمت 800 ساله در علم و دانش با فعالیت نخستین دانشگاه به عنوان نظامیه باید به جایگاه والای علمی خود دست یابد، یادآور شد: ماندگاری هر کشوری به علم و دانش آن است.


وی مشکل اصلی دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین را کمبود فضای فیزیکی دانست و گفت: باید مسؤولان شهرمان با  افزایش فضای فیزیکی کمک بسیاری بزرگی کرده و زمینه علم‌آموزی را بیشتر از همیشه کنند./ خبر از قربانعلی مسافر

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.