با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

قهرمان مازندرانی پرورش اندام ایران و جهان درگذشت

ورزشکار رشته پرورش اندام و دارنده چندین عنوان داخلی و بین‌المللی بر اثر بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.

منتشر شده

در

اسحاق‌قویدل یکی از قهرمانان به‌نام رشته پرورش‌اندام ایران و تنها سنگین‌وزن تاریخ این رشته ورزشی که توانسته در چهار دوره‌ متوالی در مسابقات کشوری قهرمانی رقابت‌ها را به دست آورد، امروز دار فانی را وداع گفت.

این ورزشکار بابلی که به کانادا مهاجرت کرده بود، هم‌چنین در تیم‌ملی نیز در حدفاصل سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ موفق به کسب ۴ نقره و یک طلای جهان شد و در سال ۲۰۱۶ در قهرمانی مستر المپیا که به میزبانی کشور کویت برگزار شد، کارت حرفه‌ای خود را در این رشته دریافت کرد و در سال ۲۰۱۸، به عنوان اولین سنگین‌وزن حرفه‌ای تاریخ پرورش‌اندام ایران در مسابقات جهانی تورنتو کانادا حضور یافت و این افتخارات برای او سبب شد تا به «کوه عضله» در ایران شهرت یابد.

قویدل که پیش از ورود به پرورش‌اندام در کشتی فعالیت داشت، از سال ۱۳۹۷ و به واسطه استفاده از داروهای غیرمجاز مبتلا به سرطان سارکوم شد و متاسفانه ساعتی پیش بعد از ۳ سال مبارزه با این بیماری و در تورنتو کانادا در سن ۳۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

 اسحاق متولد ۱۳۶۶ در بابل بود که سال‌های اخیر با این بیماری سخت دست و پنجه نرم می‌کرد؛ مستندی نیز درباره زندگی اسحاق قویدل و ابتلای او به سرطان بعد از استفاده از داروهای غیرمجاز با نام رویای پوشالی ساخته و پخش شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.