با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

قوهایی که تغییر اقلیم را درک می‌کنند!

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد با اشاره به درک قوها از تغییر اقلیم صورت گرفته، گفت: امسال نیز همانند سال های گذشته با گرم شدن هوا قوهای مهاجر مسیر بازگشت به سرزمین مادری‌شان را آغاز کردند.

منتشر شده

در

علی محمد دعاگو در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه با گرم شدن هوا و گذشت ۵ ماه از حضور پرندگان مهاجر در تالاب سرخرود، سفر پرندگان به سرزمین مادری‌شان آغاز شده است، اظهار کرد: نخستین گروه قوهای مهاجر در 16 بهمن ماه آماده سفر از تالاب سرخ رود به مقصد سیبری شدند.

وی ضمن ابراز نگرانی از حضور کم پرندگان مهاجر با توجه به گرم شدن هوای منطقه، تصریح کرد: این رویه نشان دهنده گرم شدن هوا و تهدیدات جدی تغییرات اقلیمی بوده که پرندگان مهاجر آن را به خوبی درک و خود را با این تغییرات وفق دادند.

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد خاطرنشان کرد: سال های گذشته در نیمه اسفندماه، پرندگان مهاجر، بازگشت‌شان را آغاز می کردند اما در سال جاری، به علت شرایط آب و هوایی منطقه، این بازگشت در نیمه بهمن ماه رقم خورد.

دعاگو با بیان اینکه بازگشت پرندگان به سرزمین مادری به دلیل زاد و ولد و تخم‌گذاری بسیار مهم است، تصریح کرد: زاد و ولد و تخم‌گذاری این پرندگان تکمیل کننده چرخه زندگی این موجودات زیبا است.

وی افزود: معیارهای مختلفی در سطح استان و شهرستان در زمینه حفاظت از پرندگان مهاجر و جلوگیری از شکار غیرمجاز صورت گرفته و امسال شاهد عملکرد بهتر و موثرتر نسبت به گذشته بودیم.

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد با بیان اینکه امسال ۵۰۰ بال از قوها در تالاب سرخرود حضور داشتند، بیان کرد: با فرهنگ سازی مناسب در راستای حفظ محیط زیست برای سال های آینده با آمادگی بیشتر به استقبال این پرندگان مهاجر خواهیم رفت.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.