با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

مازندران رتبه چهارم ‌مبتلایان به فشار خون را در کشور دارد

‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بر اساس آنالیز اولیه بسیج ملی فشار خون، مازندران رتبه چهارم را از حیث مبتلایان به فشار خون در کشور داشته داست.

منتشر شده

در

مراسم گرامی‌داشت روز خبرنگار و تقدیر از برگزیدگان جشنواره فشار خون و رسانه مازندران صبح امروز در آستانه هفته خبرنگار در تالار قلم دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این مراسم گفت: حوزه سلامت از سوی رسانه‌های مازندران بسیار خوب ظاهر شده ‌و رسانه‌ها در کمپین فشار خون و رسانه موفق عمل کردند.

وی با گرامی‌داشت پیشاپیش هفته خبرنگار به خبرنگاران حوزه سلامت مازندران، افزود: رسانه‌های حوزه سلامت در دنیای جدید به علم روز مجهز شوند تا بتوانند موثرتر برای سلامت جامعه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران با اشاره به اینکه سرعت تحولات حوزه سلامت فراوان است، تصریح کرد: رسانه‌های مازندران ‌‌ توانستند تعاملات موثری برای ارتقا حوزه سلامت مازندران داشته باشند.

وی با بیان اینکه فشار خون از بیماری‌های غیرواگیر بوده که عوارض بسیاری را در جامعه وارد کرده است، افزود: یک سوم جمعیت بزرگسال جامعه از درجات فشار خون بالا رنج می‌برند و بیش از 40 درصد افراد مبتلا مطلع از وجود عارضه در بدن نیستند.

موسوی با اعلام اینکه بیش از 10 میلیون و 400 هزار نفر در جهان سالانه بر اثر ابتلا به فشار خون بالا فوت می‌کنند، گفت: این عارضه غیرواگیر 218 میلیون سال ناتوانی زودرس ایجاد می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه بیش از 97 هزار نفر سال 96 بر اثر بیماری فشار خون فوت کردند، افزود: بر اساس آنالیز اولیه بسیج ملی فشار خون، مازندران رتبه چهارم را از حیث مبتلایان به فشار خون در کشور داشته داست.

موسوی با اشاره به اینکه عوارض فشار خون در جامعه در بسیج ملی کنترل فشار خون اطلاع رسانی شده است، گفت: اطلاع رسانی رسانه‌ها در کنترل بیماران از وضعیت فشار خون آنان موثر بوده است.

در این نشست از خبرنگاران فعال حوزه سلامت و برگزیدگان جشنواره فشار خون و رسانه مازندران تجلیل شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.