با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

مازندران همچنان روی خط قرمز کرونا/ تعداد بیماران بستری به ۱۸۶۹ نفر رسید

براساس گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل تعداد بیماران بستری در استان به یک‌هزار و ۸۶۰ نفر رسید.

منتشر شده

در

پنجمین ماه از شیوع ویروس کرونا گذشت و وارد ششمین ماه شدیم درحالی‌که مازندران همچنان روزهای قرمز کرونایی را تجربه می‌کند.

البته آژیر قرمز کرونایی فروردین ماه امسال نیز در مازندران به صدا درآمد و با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مختلف ازجمله جلوگیری از تردد غیربومیان، تعطیلی مشاغل پرخطر و سایر به حالت زرد و نارنجی درآمد.

درحالی در وضعیت قرمز کرونایی هستیم که تخت‌های بیمارستان‌ها تکمیل شد و آمار مبتلایان روز به روز درحال افزایش است.

موضوع جالب توجه در موج دوم کرونا افزایش تعداد مبتلایان کودکان و جوانان بوده که نگرانی‌ها را بیشتر کرده است.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۱۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۲۸۷نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: هم اکنون ۱۵۶۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: زدن ماسک، شستن مداوم و ضدعفونی دست‌ها ، رعایت فاصله ۲ متری، حضور نیافتن در تجمعات از جمله مراسم عروسی و عزا و پرهیز از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی از اصول مقابله با بیماری کرونا است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ بیمار جدید بستری و ۳۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه ۴۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند، گفت: همچنین ۱۸ کودک در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

براساس گزارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۵۰ نفر به تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان افزوده شده و همچنین هزار و ۸۶۹ بیمار در بیمارستان‌های زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.