با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

معامله ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال سهام در بورس مازندران

این هفته فعالان بازار سرمایه در مازندران ارزش معاملات خود را در بورس منطقه‌ای استان به ۲هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال رساندند.

منتشر شده

در

به گزارش پایگاه خبری آمل نیوز، سهامداران مازندرانی در بورس این هفته تعداد ۲۶۷ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۴۴۲ سهم به ارزش بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال را معامله کردند.

این در حالی است که هفته گذشته به دلیل باز شدن سهام پالایشی ها با قیمت بالا و همچنین تزریق سرمایه از محل صندوق توسعه ملی مازندرانی ها حدود ۶ هزار میلیارد ریال سهام معامله کردند. 

با اینکه هفته های پیشین اغلب کفه ترازو معاملات به سمت فروش سنگین بود، این هفته بازار با تعادل نسبی مواجه بود و به همین دلیل از مجموعه معاملات هفته جاری در بورس منطقه ای مازندران، یکهزارو ۳۳۷میلیارد ریال مربوط به خرید سهام و یکهزارو ۳۷۱ میلیارد ریال مربوط به فروش بود.

این هفته برای فعالان بازار سرمایه مازندران سهام بانکی ها بیشترین جذابیت را داشت و سهام ۲ شرکت بانک اقتصاد نوین و بانک تجارت بالای جدول معاملات قرار گرفت. 

همچنین سهام شرکت های تامین سرمایه نوین و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگان نیز در پله سوم و چهارم جدول بیشترین معاملات هفتگی را به خود اختصاص دادند. 

هچنین شاخص قیمت نیز که از ۲ هفته پیش روند صعودی را طی می کند ، این هفته نیز با افزایش ۳۵ هزارو ۲۹۷ واحدی به یک میلیون و  ۲ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۲۷۷ واحد رسید.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.