با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

پا به توپ شدن آملی‌ها با تیم جوان و جویای نام

آمل مهد فوتبال مازندران پس از گذشت سالها، با تیم دماوند به ایستگاه لیگ کشور رسید و برای رسیدن به قله لیگ خیز برداشته است.

منتشر شده

در

حضور تیم فوتبال دماوند آمل در لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور، موجی از شادی را در میان علاقمندان به این رشته پرطرفدار در شهرستان آمل و شهرهای مرکزی مازندران که سودای حضور در سطح اول در مستطیل سبز را در سرمی پرواندند، دوچندان کرده است.

خوشحالی که پس ازشش سال از فروش امتیاز تیم فوتبال پیام صنعت که در رقابتهای لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور حضور داشت و خارج شدن امتیاز و نماینده فوتبال از این شهرستان باعث غروب و افول فوتبال آمل شده بود.

حضور و ظهور پدیده های جدید فوتبالی از شهرستان آمل از جمله «الهیار صیادمنش» بازیکن جوانی که از مدرسه فوتبال دراین شهرستان ظهور وتوسط  وینفرد شفر آلمانی سرمربی فصل گذشته تیم استقلال به عنوان پدیده لیگ برتر کشف شد، حسرت و البته شوق را درمیان فوتبال دوستان و سرمایه گذاران فوتبالی را دراین شهرستان برانگیخت.

حضور صیادمنش، ۱۸ ساله به عنوان نخستین لژیونر و فوتبالیست تاریخ آمل که به لیگ حرفه ای ترکیه پیوست و حضور دست کم ۶ بازیکن آملی در تیم های لیگ برتری فوتبال کشور وچندین بازیکن دیگر در لیگ های دسته یک و دوم، توانسته نگاه را به شهرستان آمل به عنوان یکی از شهرستانهای مستعد و بازیکن ساز فوتبال مازندران معطوف کند.

پیگیری های مداوم یکی از مربیان جوان وصاحب سبک فوتبال در شهرستان آمل که با حمایت برخی از صاحب نفوذهای این شهرستان قصد تیم داری درلیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور را داشتند و تا خرید و ثبت نهایی قرارداد تیم بندرگز که در رقابتهای دسته دوم حضور داشت، پای میزمذاکره پیش رفته بودند، اما نیمه کاره بودن ورزشگاه شهیدچمران این شهرستان و تایید نشدن ورزشگاه کارگران از سوی سازمان لیگ وراضی نشدن مسئولان باشگاه به انجام بازی های خانگی در بیرون از آمل، در نهایت از حضور در لیگ دسته دوم منصرف شدند.

پس از کش وقوس های فراوان و رایزنی های صورت گرفته، امتیاز کامل تیم هیرکانی چالوس طی فرایند قانونی وثبت در فدراسیون فوتبال به شهرستان آمل واگذار و این شهرستان با نام تیم دماوند آمل در لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور شانس خود را برای صعود به لیگ های بالاتر امتحان خواهد کرد.

ورزشگاه کارگران در شهر بابکان به عنوان زمین پیشنهادی مسئولان تیم فوتبال دماوند به فدراسیون فوتبال بوده که با برطرف کردن برخی نواقص جزئی، این ورزشگاه با سکوهای مناسب با گنجایش بیش از ۳هزار نفر، چمن طبیعی و پارکینگ مناسب، میزبان بازی های خانگی این تیم در رقابتهای لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور انتخاب شد.

کادرفنی مجرب وسرمایه گذاران علاقمند به فوتبال

مهرداد حبیبی سرمربی آملی تیم فوتبال دماوند که پیگیرجدی حضور یک تیم فوتبال از این شهرستان در لیگ کشوری بوده، با تجربه و سابقه مربیگری در تیم های امید مقاومت ساری وپیام صنعت آمل در لیگ برترجوانان وبزرگسالان مازندران، شهرداری امیرکلا و آراد بهمن آمل در لیگ دسته یک امیدهای کشور و تیم امید دینامو تفلیس کشور گرجستان، به عنوان سرمربی این فصل تیم دماوند در لیگ دسته یک خواهد بود.

این تیم با نعمت الله رضاپور به عنوان مدیرعامل، عبدالله طهماسبی معاون اجرایی و محسن رنجبر سرپرست تیم با بهره گیری از توان مالی چند اسپانسر مصمم به صعود مستقیم و کسب سهمیه مازندران برای لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور هستند.

مازندران در فصل جاری رقابتهای لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور با ۵ تیم " شهرداری فریدونکنار،  کاسپین بابل، دماوند آمل، شهروند رامسر و دریای بابل برای کسب ۶ سهمیه فصل آینده لیگ دسته دوم با حدود ۶۰ تیمی که در مرحله گروهی مسابقات حضور دارند، رقابت خواهند کرد.

 تیم دماوند آمل در گروه سوم این مسابقات به همراه کاسپین بابل و شهروند رامسر دو نماینده مازندران  با تیم های سولدوز نقده، نماینده البرز، برق ،آرا البرز، ذوب فلزات همدان، تالار وحدت همدان، ابیدر سنندج، آذرآب اراک ، کیمیا تهران و آریو نجم تهران همگروه است، گروهی که سرمربی تیم دماوند آمل این گروه را به گروه مرگ تشبیه کرده است.

مهرداد حبیبی گفت، بازی های لیگ دسته سوم در ۵ گروه ۱۳ تیمی و بصورت تک بازی به نحوی که ۶ بازی میزبان ۶ بازی دیگر میهمان حریفان خواهند بود.

وی با بیان اینکه از هر گروه ۲ تیم به مرحله بعدی این مسابقات صعود خواهد کرد، گفت: در دور دوم این مسابقات ۲۰ تیم صعود کرده از مرحله مقدماتی در ۲ گروه ۱۰ تیمی  با هم رقابت که در نهایت ۳ تیم برتر هر گروه به طور مستقیم به رقابتهای فصل آینده لیگ  دسته دوم صعود خواهند کرد.

بازیکنان خوبی جذب کردیم

سرمربی تیم دماوند آمل با بیان اینکه بازی اول تیمش را باید ۲۶ شهریور در زمین تیم شهروند رامسر برگزار کند، گفت، خوشبختانه تمرینات خوب وپرفشاری را در آمل پشت تر گذاشتیم و با بازیکنان خوبی که جذب کردیم به مرز آمادگی خوبی نیز رسیدیم.

حبیبی با بیان اینکه همه تیم ها از روز اول هدفشان کسب نتایج دلخواه و سهمیه حضور در لیگ های بالاتر است، گفت، دراین مدت چند بازی تدارکاتی خوبی نیز با تیم های مطرح داشتیم و جدای از کسب نتیجه، ارزیابی نسبتا خوبی از وضعیت وسطح آمادگی بازیکنان تیم به دست کادرفنی آمد که یقینا گره گشا خواه بود.

وی ابرازامیدواری کرد، که با شرایطی که تیم دماوند ونفراتی که در تیم دراختیار دارد وعوامل اجرایی باشگاه، انتظار هست که مسئولان شهرستان نیز حداقل در حد حمایت زیرساختی درکنار تیم شهرستان باشند.

مشکل مالی نداریم

درهمین حال مدیرعامل باشگاه دماوند آمل گفت: خوشبختانه تیم اجرایی باشگاه عزم و اراده خوبی برای تیمداری در لیگ های بالاتر دارند و برخی زیرساخت ها از جمله ورزشگاه در آمل فراهم بود، آمل در سال جاری باید در لیگ دسته دوم شرکت می کرد.

نعمت اله رضاپور گفت: بازیکنان باکیفیتی از لیگ های دسته دوم وحتی لیگ یک جذب این تیم شدند و اگر مشکلی پیش نیاید، مشکل مالی برای صعود و حمایت ازتیم وجود ندارد.

وی ادامه داد: از مجموع ۲۵ بازیکنی که اکنون با تیم دماوند آمل مشغول به تمرین هستند، نیمی از آنها بومی شهرستان آمل هستند و بقیه بازیکنان نیز در شهرهای دیگر استان هستند و توجه ویژه ای به حفظ بازیکنان استان به خصوص شهرستان آمل داریم.

حمایت از شهروندان در بازی های خانگی

سرپرست تیم فوتبال دماوند آمل هم با بیان اینکه به آینده این تیم با کادر اجرایی، فنی و بازیکنانی که در اختیار دارد، بسیار خوشبین و امیدوار است، گفت: هرچند ذهنیت های بدی بابت حواشی و نتایجی که کادر اجرایی تیم فوتبال پیام صنعت در گذشته درآمل داشتند، باورها را درشرایط کنونی از تیم دماوند سخت کرده است، اما باید به این تیم وعوامل باشگاه فرصت داد تا قابلیت های خودشان را برای اعتلای فوتبال آمل نشان دهند.

محسن رنجبر از تمام شهروندان و فوتبال دوستان آملی درخواست کرد، حمایت های خودشان را از تیم چه در بازی هایی که میزبان است و یا در مقاطعی که نیاز به حمایت دارد، همکاری و پشتیبانی کنند.

 

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.