با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

پرداخت ۵۰۴ میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در سال ۹۷ حدود ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات روستایی با بهره ۴ و ۶ درصدی در مازندران پرداخت شد.

منتشر شده

در

کامران اصغری امروز در همایش تقدیر از پاکبانان اظهار داشت: هر روز روز کارگر و کارآفرین است زیرا کارگران در هر جای جامعه نیروی انسانی دلسوز و متعصب جامعه هستند که این خادمان واقعی  جهت توسعه و پیشرفت جامعه چرخ تولید را به چرخش در می آورند.

وی افزود: پاکبانان نیز افرادی زحمتکش هستند و کارشان نیز کاری سخت و طاقت فرساست که با تلاش خود درجهت نگهداری شهری تمییز گام برمی دارند.

وی گفت: امسال که طبق فرمایش مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شددرحقیقت پایه همه شعارهای سالهای قبل است زیرا اگر اقتصاد و تولید مردمی شود تمام مشکلات ومسائل امروزکمتر خواهدشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: دولت نگاهی ویژه به تولید داشته  ودارد تسهیلات روستایی 4درصدی و 6درصدی  تولید را رونق دهیم واحدهای خوداشتغالی دست یابیم. 

اصغری گفت: سال گذشته 504میلیارد تومان تسهیلات روستایی با بهره 4و  6درصدی ،
750میلیارد تومان اشتغال فراگیر دولت به استان کمک کرد که بخشی از آن در حال پرداخت است.

وی ادامه داد: 148میلیارد تومان به نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیادشهید و بهزیستی اختصاص داد  تا برای کارگاهای کوچک و متوسط به مددجویان خود پرداخت کنند همچنین 28میلیارد تومان نیز برای پشتیبان تخصیص داد که همه این اعتبارات جهت ایجاد امید و انگیزه در جامعه است.

اصغری افزود: اگر سال گذشته ریزش نیروی انسانی داشتیم با پرداخت تسهیلات مختلف و کم بهره جهت اشتغال گام های موثری برداشته شد.

افزایش 40درصدی کارگران خبر خوبی است

دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت:کارگران قشر زحمتکش هستدکه با عرق جبین زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه می کوشند و بسیاری از آنان در منازل خود در تحقق اقتصاد مقاوتی تلاش می کنند.

دریابیگی  با بیان اینکه کار کردن حکم جهاد را دارد، افزود: کارگران به عنوان ارزشمندترین و سودمندترین  قشرجامعه موجب حرکت و چرخش حیات یک ملت می شوند زیرا این افراد، سخت کوشانی هستند که در برآوردن تحقق اجتماعی قدم برمی دارند.

وی با بیان اینکه روز کارگر روز همه ملت است، گفت:کارگر فردی ارزشمند برای جامعه است و بدانیم مراسمات هفته کار و کارگر مراسمی تشریفاتی است زیرا هر روز روز کارگر است توجه به کارگر و اجرای عدالت اجتماعی انتظار اصلی ماست و باید بگوییم با خصوصی سازی فقیر فقیرتر و پولدار پولدارتر می شوند.

دریابیگی با تاکید بر اجرای صحیح قوانین افزود: معاون عمرانی استاندار و شهرداران  به امنیت شغلی کارگران توجه کنند، افزایش 40درصدی حقوق کارگران خبر خوبی است و انتظار داریم کارگروهی جهت ساماندهی احقاق حقوق کارگران گام برداریم.

وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری کارگر قلب تپنده جامعه انسانی است و امسال که سال رونق تولید نامگذاری شد حمایت از کار عدالت اجتماعی کارآفرینی تولید داخل وتقسیم عادلانه ثروت است که این رونق باید درسطوح مختلف جای خودرابازکند که وظیفه داریم جهت رفع تنگناها گام برداریم.

دریابیگی تصریح کرد: سپاه نور چشم ماست و کارگران با افتخار از سپاه دفاع می کنند همچنین بدانیم برای داشتن جامعه ای توسعه یافته باید با انسجام، وحدت وهماهنگی درسایه ولایت گام برداریم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.