با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

پیگیر جذب اعتبارات باقیمانده سفر نوبخت به مازندران هستیم

استاندار مازندران با بیان این که بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر معاون رئیس جمهور به استان جذب شده است، گفت: پیگیر جذب اعتبارات باقیمانده سفر هستیم.

منتشر شده

در

احمد حسین زادگان بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی استان گفت: با توجه به لایحه بودجه ۱۴۰۰، در هفته‌های آینده جلسه‌ای با مجمع نمایندگان استان خواهیم داشت تا از ظرفیت نمایندگان هم در کمیسیون تلفیق و هم در مجلس در این راستا بهره گیری کنیم.

استاندار با بیان اینکه پیشنهادهای مشخصی را دستگاه‌های مختلف ارائه دادند، خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که می‌توانیم با چانه‌زنی که دستگاه‌های اجرایی با وزارت‌خانه‌ها دارند، علیرغم شرایط سخت بودجه‌ای؛ برای برخی اولویت‌های استان مثل جمع‌آوری آب‌های سطحی، پسماند و پروژه‌های بزرگ استانی که وضعیت اعتباری و بودجه‌ای خوبی ندارند و نیاز است یا با مشارکت بخش خصوصی یا در قالب سرمایه‌گذاری‌های مشترکی که انجام می‌شود، تسریع یابند، با عنایت به وضعیت دولت، سهم بیشتری را در بودجه به دست آوریم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه در بحث درآمدها، پیش‌بینی ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومانی داریم که بخشی مالیات مستقیم است و بخشی درآمدهای مالیاتی که شامل درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم است، اظهار کرد: خوشبختانه در هشت ماه گذشته انتظاراتی که برای کسب درآمد داشتیم، تأمین شده است و برخی دستگاه‌های اجرایی که درآمدهای خاص دارند برای افزایش درآمدها باید تلاششان بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مالیاتی با همه مشکلاتی که واحدهای تولیدی ما داشتند در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛ به برخی واحدها نیز تخفیف داده شد یا با تقسیط مالیات موافقت شد، لیکن مجموعاً به حد انتظار خود رسیدیم.

حسین زادگان افزود: موضوع دوم که در جلسه مطرح شد، تصمیم در خصوص پرونده‌های بوم‌گردی است که معتقدیم که باید در بافت روستا انجام شود اما برای اینکه این موضوع محدود نشود، راهکاری پیشنهاد شد که کلیات آن تأیید شد بر این مبنا که در حریم روستاها با ضوابط و مصالح مشخص امکان ایجاد بومگردی در گردشگری روستایی به وجود آید.

وی گفت: در سفر دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور حدود ۷۶۰ میلیارد تومان پیشنهاد داشتیم که مورد موافقت کلی واقع شد و از این رقم تاکنون ۵۲۰ میلیارد تومان ابلاغ گردید و پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف فاضلاب، پسماند، ورزشی و غیره که یا در شمار پروژه‌های سفر یا جزو نیازهای اساسی ما در استان بوده است، به تأیید رسید و مابقی اعتبار را هم نیز پیگیر هستیم تا مواردی را که رئیس سازمان برنامه و بودجه متعهد شدند، اجرایی شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.