با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

کاهش ۵۰ درصدی بروز حوادث کار در معادن مازندران

مدیرکل تعاون مازندران با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی حوادث ناشی از کار در معادن استان، آن را نتیجه تشدید بازرسی ها و رعایت مقررات دانست.

منتشر شده

در

کامران اصغری عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از معادن افراسره آمل اجرای طرح بازرسی و کاهش حوادث در معادن پر خطر را از برنامه‌های راهبردی اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و گفت: با توجه به تشدید بازرسی‌ها توسط بازرسان کار و آموزش‌های تخصصی برگزار شده براساس دستورالعمل‌های مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت بهداشت کار در بخش معادن در سال گذشته بیش از ۵۰ درصدی حوادث ناشی از کار کاهش داشتیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بر ضرورت استفاده از پیمانکاران دارای صلاحیت در معادن تاکید کرد و افزود: بازدید از کارگاه‌های پر خطر به ویژه معادن استان از برنامه‌های ویژه این اداره کل است که به صورت مستمر توسط اداره بازرسی کار استان با هدف پیشگیری از حوادث ناشی از کار و در راستای تحقق اهداف اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود.

گفتنی است، بازدید از چند تونل مادر به صورت میدانی، بررسی وضعیت گازسنجی، ایمنی تونل‌ها، نحوه هوادهی و سایر موارد ضروری در بحث ایمنی در راستای صیانت از نیروی کار و افزایش ضریب ایمنی در این کارگاه مورد بررسی قرار گرفت. در پایان این بازدید مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران ضمن دیدار با کارگران این معدن از زحمات بهره برداران این معدن در زمینه رعایت موازین ایمنی تقدیر کرد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.