با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای سدمخزنی هراز جذب شد

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: تاکنون هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سدمخزنی هراز جذب شده و امسال نیز ۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

منتشر شده

در

محمد ابراهیم یخکشی؛ سد هراز را به‌عنوان فعال ترین پروژه استان مازندران دانست و افزود: سد مخزنی هراز از لحاظ عمرانی و عملیات اجرایی و جذب اعتبار یکی از پروژه‌های فعال استان مازندران است

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه سال مالی ۹۷ برای سد مخزنی هراز هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جذب کردیم، افزود: برای سال مالی جدید مبلغی حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق مدیریت بحران در حال جذب هستیم که برای دریافت این اعتبار در انتظار تایید از سازمان برنامه بودجه و سپس مصوبه هیئت دولت هستیم.

یخکشی پیشرفت فیزیکی سد هراز را ۳۹ درصد اعلام و افزود: در حال حاضر خاکریزی هسته سد در حال انجام است و این سد جزو فعال ترین پروژه عمرانی از لحاظ کارکرد است

وی ادامه داد: سد هراز نسبت به سال گذشته ۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و جاده انحرافی سد نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد پیشرفت داشت

یخکشی با اشاره به اینکه جاده انحرافی جایگزین ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال اجرای پل ابنیه و لاینینگ هستیم، افزود: بر اساس قرارداد پیمانکار پل قوسی تا پایان پاییز باید به اتمام برسد و از ۲ ماه آینده به صورت یک لاین تردد خودروهای سبک امکان پذیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای سال جاری تمهیدات خوبی برای فصل پاییز و زمستان اندیشیده شد، گفت:  نسبت به سال گذشته آماده‌تر هستیم و مسیل‌های رودخانه‌ها بازگشایی و آمارها سال نرمالی را از لحاظ بارش باران نشان می‌دهد.

یخکشی گفت: حجم مخزنی سدهای موجود بسیار خوب است و سدهای شهید رجایی ۸۰ میلیون متر مکعب و سد البرز ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب داریم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.