با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

۳۲ نفر در سومین روز، داوطلب نمایندگی مجلس در مازندران شدند

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران گفت: در سومین روز ثبت نام ،۳۲ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شدند و تعداد آنان در ۹ حوزه انتخابیه استان جمعا به ۸۶ نامزد رسیده است.

منتشر شده

در

نام نویسی داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در مازندران از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه آغاز شد و  دوره ثبت نام داوطلبان یک هفته است و تا ۱۶ آذر ادامه دارد.

داوطلبان تا ساعت ۱۸ هر روز فرصت دارند با حضور در ستادهای تشکیل شده در حوزه های انتخابیه و یا وزارت کشور کار ثبت نام را انجام دهند.

مهدی محمدی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۵ نفر در روز نخست ، ۲۹ نفر در روز دوم و امروز نیز ۳۲ نفر به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه های مختلف استان ثبت نام کردند که سه نفر از آنان زن هستند.

وی با اعلام این که ۲ نفر از افراد ثبت نام شده سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی را دارند ، گفت: مدرک تحصیلی بیشتر این داوطلبان کارشناسی ارشد است ، ضمن این که داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای داوطلبانی که سابقه نمایندگی مجلس را ندارند نیز الزامی است.

وی توضیح داد: تنها ایثارگران و افرادی که سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی را دارند با یک مدرک پایین تر از کارشناسی ارشد می توانند ثبت نام کنند، چون برابر قانون مدرک این افراد در صورت داشتن کارشناسی ، یک مدرک بالاتر ارزیابی می شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران گفت که آمار ثبت نام داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس در مازندران در سومین روز در مقایسه با مجلس دهم حدود  ۲ برابر بیشتر است.

محمدی  همچنین بیشترین ثبت نامی را در سومین روز مربوط به حوزه انتخابیه آمل و کمترین را هم مربوط به حوزه انتخابیه تنکابن و رامسر دانست.

استان مازندران دارای ۹ حوزه انتخابیه و ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

بابل ، قائمشهر و ساری سه حوزه انتخابیه در مازندران است که هر یک ۲ کرسی در مجلس دارند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.