با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

۵ نکته اصلی که کبد چرب را سرحال می‌کند

این روز‌ها بسیاری از افراد به کبد چرب مبتلا هستند. این موضوع از یک سو به کم تحرکی و افزایش وزن و از سوی دیگر به مواردی مثل تغذیه نامناسب مرتبط است.

منتشر شده

در

این روز‌ها بسیاری از افراد به کبد چرب مبتلا هستند. این موضوع از یک سو به کم تحرکی و افزایش وزن و از سوی دیگر به مواردی مثل تغذیه نامناسب مرتبط است.

برای درمان کبد چرب راهکار‌هایی وجود دارد که برخی از آن‌ها دارویی هستند. طبیعتا بهترین درمان کبد چرب را پزشکان متخصص ارائه می‌دهند، اما می‌توان با رعایت برخی نکات روند درمان کبد چرب را تسهیل کرد:

خانه تکانی در یخچال!
یخچال خود را یک خانه تکانی اساسی کنید و سعی کنید تمامی مواد مضر را از آن خارج کنید. درواقع بسیاری از مشکلات افراد مبتلا به کبد چرب از باز کردن یخچال و مصرف خوراکی‌هایی آغاز می‌شود که از دید آن‌ها سالم هستند. اما درواقع برای کبد چرب مضر محسوب می‌شوند. هرچه کمتر خوراکی‌های مضر را ببینید کمتر هوس می‌کنید این نوع خوراکی‌ها را مصرف کنید.

با سبزیجات آشتی کنید
هر اندازه مصرف سبزیجات را افزایش دهید، احتمال تسریع روند درمان کبد چربتان بیشتر می‌شود. میوه و سبزیجات دوستان صمیمی کبدتان خواهند بود و به مرور مشکلات کبد چربتان را حل می‌کنند.

آجیل خام بخورید
اگر به آجیل علاقه خاصی دارید بهتر است از آجیل خام استفاده کنید. آجیل خام به شما کمک می‌کند با سهولت بیشتری با مشکلات کبد چرب خود مقابله کنید. البته فراموش نکنید که در صورت زیاده روی در مصرف آجیل خام نیز با مشکلاتی مواجه می‌شوید بنابراین در مصرف هیچ نوع از مواد غذایی افراط نکنید

سیر بخورید
البته منظورمان از سیر بخورید این نیست که تا حد سیر شدن غذا بخورید بلکه منظورمان این است که سیر را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید. سیر می‌تواند با کبد چربتان مقابله کند.

دخانیات و الکل ممنوع
به نظر می‌رسد هر اندازه از مضرات دخانیات و الکل بگوییم باز هم هستند افرادی که به این ۲ ماده علاقه‌مند باشند بنابراین ما هم تاکید می‌کنیم که تا وقتی این ۲ ماده را مصرف می‌کنید خبری از بهبودی قطعی کبد چرب نخواهد بود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.