با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

۷۵ هزارحلقه چاه کشاورزی درمازندران برقی می شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، از برقی کردن حدود ۷۵ هزار حلقه چاه کشاورزی براساس تفاهم نامه انجام شده میان وزارت نیرو ووزارت نفت درسال مالی پیش رو خبر داد.

منتشر شده

در

رضا غفاری گفت: اعتبار مورد نیاز برای برقی شدن ۷۵ هزار حلقه چاه کشاورزی حدود ۹۵ میلیارد ریال تعیین شده که هنوز سهم متقاضی و دولت به طور دقیق مشخص نشده است.

وی افزود: البته این اعتبار به طور کامل اختصاص داده نشده و شرکت توزیع برق مازندران برای برقی کردن چاه‌های کشاورزی طرح‌های مربوط به آن را تهیه وآماده کرده که با تخصیص هرچه زودتر آن این طرح مهم وکلان بدون وقفه اجرا شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه این شرکت اکنون حدود ۳۵ میلیارد ریال طرح نیمه کاره در حوزه برقی کردن چاه‌های کشاورزی دراستان دارد، اضافه کرد، اعتبار این شرکت اکنون درحوزه برقی کردن چاه‌های کشاورزی حدود ۲۲ میلیارد ریال است که باید اعتبار پیش بینی شده سال مالی ۹۸ به ۹۹ اختصاص داده شود.

فرسوده بودن شبکه‌های انتقال برق در روستاها

غفاری دربخش دیگری به فرسوده بودن بخش زیادی از خطوط انتقال برق در روستاهای مازندران اشاره کرد وگفت: هم اکنون عمر خطوط برق شامل انتقال، توزیع و شبکه‌های برقی بیش از ۳۰ سال است ونیاز به نوسازی وبازسازی دارد.

وی اضافه کرد، که شرکت توزیع برق مازندران امسال با اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومان توانسته در برخی روستاهای سطح استان نسبت به نوسازی وبهسازی خطوط اصلی انتقال، توزیع و تأسیسات برق روستاها اقدام کند.

افتتاح ۱۱۴ طرح برقی درمازندران

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه این شرکت در میان دستگاه‌ها در دهه فجر امسال رکورد دار پروژه‌های عمرانی بوده است، گفت: در این دهه ۱۱۴ پروژه حوزه توزیع برق به ارزش ۲۷۰ میلیارد ریال افتتاح و بهره برداری شد.

غفاری افزود: این طرح‌ها شامل شامل تأمین برق شهری و روستایی، کاهش تلفات، رینگ و توسعه فیدر، رفع ضعف ولتاژ و تقویت شبکه، اصلاح و بهینه سازی شبکه و توسعه و احداث شهری و روستایی بوده است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.