با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

50 درصد دانش‌آموزان زیرپوشش کمیته امداد نیاز به تبلت دارند

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه طرح پویش فقر در مازندران اجرایی شد، گفت: 50 درصد دانش‌آموزان زیرپوشش کمیته امداد تبلت ندارند.

منتشر شده

در

حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه در آئین افتتاح مرکز نیکوکاری همدلی شهید اندرزگو بابل با اشاره به اینکه 8 هزار و 500 نفر دانش‌آموز و هزار و 600 دانشجو زیر پوشش کمیته امداد مازندران هستند، اظهار کرد: 50 درصد دانش‌آموزان زیر پوشش هنوز تبلت ندارند.

وی با اشاره به اینکه طرح پویش فقر در مازندران اجرایی شد، خاطرنشان کرد: به مدت دوسال در مازندران طرح پویش فقر را برای هر شهرستان و دو روستا همان شهر انجام دادیم .

مدیرکل کمیته امداد مازندران هدف از اجرا این طرح را بررسی وضعیت افراد نیازمند جامعه در راستای بومی سازی خدمات ارائه شده برای خدمات بیشتر به این قشر مظلوم جامعه برشمرد و یادآور شد: فقر مازندران در لوای منطقه سبز و دریای زیبا پنهان مانده است.

این مسؤول کمیته امداد را متولی فقر دانست و ادامه داد: باید نگاه جزیره‌ای را کنار گذاشته و با اتحاد و همدلی هر فصل در حوزه مسکن، درمان، معیشت و اشتغال کمک مومنانه‌ای راه اندازی شود تا بتوانیم وضعیت فعلی را مدیریت کنیم.  

عالیشاه افزود: 29 درصد از الزامات بودجه  کمیته امداد دولتی و 70 درصد مردمی است، سال گذشته کمک دولتی کمیته امداد مازندران 70 میلیارد تومان بوده که این رقم امسال به 30 میلیارد تومان رسید ولی کمک‌های مردمی بیشتر شد.

وی از برگزاری رزمایش همدلی در مازندران خبر داد و تصریح کرد: در این رزمایش بیش از 500 هزار غذای گرم توزیع و بیش از 100 هزار سبد غذایی توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه بروز شدن مشکلات کمیته امداد مهمترین دغدغه موجود است، ادامه داد: در گذشته دغدغه خانواده‌ها هزینه جاری زندگی بود اما امروزه تهیه تبلت برای دانش‌آموزان این اقشار دغدغه جدی شده که هرکدام آن 8 میلیون تومان هزینه نیاز دارد.

این مسؤول با بیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان زیر پوشش همان سربازان آینده ولایت هستند که توجه به نیازهای آنها یکی از اولویت‌های کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: امروز 52 تبلت با کمک سپاه تهیه و در اختیار دانش‌آموزان زیر پوشش قائمشهر و نیز700 تبلت در هفته بسیج اهدا می‌کنیم.

عالیشاه با اشاره به اینکه مازندران قادر است با کمک و ظرفیت خیران مسائل موجود را مدیریت کند، تصریح کرد: در حال تاسیس مرکز نیکوکاری تخصصی جهیزیه برای تامین جهیزیه مددجویان در هر شهرستان و مرکز نیکوکاری تخصصی فرهنگی برای کمک به دانش‌آموزان در هر شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه اگر صندوق ولایت امداد توسط خیران کمک شود، تلاش خوبی در راستای حل مشکلات موجود است، گفت: کمیته امداد به هر دانشجو از یک تا سه میلیون تومان هزینه تحصیلی، به هر فرد مبلغ 30 میلیون تومان بلاعوض بابت هزینه مسکن شهری و 20 میلیون تومان هزینه مسکن روستایی و 15 میلیون تومان هزینه بلاعوض برای جهیزیه به مددجویان اهدا می‌کند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.