با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

آغاز برنامه‌های گرامی‌داشت اصحاب رسانه در مازندران

برنامه‌های گرامی‌داشت اصحاب رسانه مازندران امروز با برگزاری نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ساری آغاز شد.

منتشر شده

در

هفده مرداد هر سال سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده که مسئولان کشور چند سالی به بهانه این روز به فکر دغدغه‌ها و رفع معیشت اصحاب رسانه حتی به صورت قطره چکانی هستند.

ستاد بزرگداشت هفته رسانه مازندران به ریاست استاندار مازندران با محوریت دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در استان و شهرستان‌ها فعال تا آیین بزرگداشت اصحاب رسانه مازندران امسال با شکوه خاصی برگزار شود.

امسال آیین بزرگداشت اصحاب رسانه مازندران از امروز دوشنبه 14 مرداد تا 20 مرداد در سراسر استان با برنامه‌های ویژه متعدد برگزار و با اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های خزر در چالوس به کار خود پایان می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت هفته بزرگداشت اصحاب رسانه مازندران امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه با تشریح برنامه‌های هفته تجلیل از  اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: فعالان رسانه قشر پر تلاش جامعه و کمک کار مسئولان و مدیران هستند که در شرایط سخت اقتصادی همچنان به اطلاع رسانی و اجرای رسالت خود گام برمی دارند که جای قدردانی دارد.

عباس زارع با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا افزود: شهید باغبانی شهید شاخص رسانه ای استان بوده که باید در راستای  ترویج ارزش‌های انقلاب و ایثار در زمینه فرهنگی در بحث قلم و رسانه گام برداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی، غبارروبی گلزار شهدا و متوفیان، برگزاری نشست‌های خبری، دیدار با مدیران دفاتر خبری بخشی از برنامه‌های هفته بزرگداشت اصحاب رسانه استان است.

زارع خاطرنشان کرد: خبرنگاران نماینده افکار عمومی هستند و  از تشکل‌های رسانه، خانه مطبوعات و انجمن‌های صنفی متعدد حمایت می‌شود. مازندران 469 رسانه دارای مجوز دارد و این امر یک فرصت برای باز نشر اخبار اتفاقات استان است که نقد منصفانه  توسط اصحاب رسانه و فرهنگ پاسخگویی مدیران باید در استان نهادینه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بیان کرد: چهار هزار و 975 صفحه مجازی،176 صفحه اینترنت و سه هزار و 200 وبلاگ و سایر موارد در استان فعال بوده و در حوزه مکتوب تلاش داریم از17 روزنامه حمایت شود تا بدون دغدغه به بازنشر اخبار بپردازند و آگهی مناقصه مزایده ثبت شرکت‌ها صورت گیرد.

وی بیان کرد: جشنواره مطبوعات با همکاری اداره کل ارشاد و خانه مطبوعات و جشنواره ابوذر با همکاری بسیج رسانه در استان نیز برگزار می‌شود.

زارع گفت: آیین استانی روز خبرنگار شنبه 19 مرداد در مجموعه  اکسین محمودآباد همراه با تجلیل از پیشکسوتان حوزه رسانه برگزار می‌شود و مراسم  روز خبرنگار  17 مرداد با حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در ساری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در جشنواره خزر استان‌های شمالی شرکت کردند که 24 مرداد ماه مراسم اختتامیه برگزار و افرادی که موفق به کسب رتبه برتر شوند به جشنواره آستاراخان معرفی می‌شوند.

عبدالمهدی حق شناس ،مسئول بسیج رسانه مازندران نیز گفت: بسیج رسانه یک سازمانی انقلابی، فرهنگی، رسانه ای جهت اجرای فرمان امام راحل و مقام معظم رهبری است تا کمک کار نهادهای دولتی برای ترویج دستاوردهای انقلاب باشد که امیدواریم اصحاب رسانه در این زمینه پررنگ‌ترعمل کنند.

به گزارش تسنیم، در پایان این نشست جمعی از فعالان رسانه ای استان به همراهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، رئیس بسیج رسانه و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات مازندران بر مزار شهدای رسانه و مرحومان زرکوب، معافی و درخشنده از متوفیان رسانه ای در شهرستان‌های ساری و میاندورود حاضر شدند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.