با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

ابتلای کادر درمان مازندرانی به کرونا/ مسافران از مازندران کرونا را سوغات نبرند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه مازندران هم‌اکنون در شرایط قرمز قرار داریم و تعدادی زیادی از بیماران مسافر هستند، گفت: کادر درمان زیادی از مازندران به ویروس کرونا مبتلا شدند که نیروهای کارآمد و تخصصی هستند.

منتشر شده

در

 


تورج اسدی در بازدید مسؤولان استانی از وضعیت قرمز کرونای شهرستان آمل و حضور در جلسه فوق‌العاده کرونایی مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اوج دوباره کرونا در شمال کشور و اعلام وضعیت قرمز باعث نگرانی در بخش‌های مختلف شده است.


وی با اعلام اینکه مازندران هم‌اکنون در شرایط قرمز قرار دارد و شهرهای آن اوضاع مناسبی از لحاظ کرونا ندارند، با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی مناسب، افزود: تعداد قابل توجهی بیماران هم‌اکنون در بیمارستان‌های مازندران درگیر درمان هستند هر چند از حدود سه هفته گذشته در استان شاهد اوج‌گیری مجدد بیماری هستیم.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بسیاری از بیماران بستری در بیمارستان‌های مازندران از استان‌های دیگر هستند و به عنوان مسافر بودند، تصریح کرد: این بیماران با اوج گرفتن بیماری‌شان در مازندران نیاز به تخت پیدا کردند پس لازم است از مسافران و هموطنان درخواست کنم تا از سفرهای بی‌مورد و غیرضروری به شمال کشور به ویژه مازندران خودداری کنند.


این مسؤول ادامه داد: البته مسافران زیادی در گذشته داشتیم که از استانهای مختلف در برخی بیمارستانها بستری بودند و تعدادی هم هم‌اکنون بر روی تخت بیمارستان‌ها هستند، یادآور شد: با توجه به اینکه کرونا ویروس دارای مدت زمان نهفتگی است و استان مازندران هم آلوده است پس مسافرانی ممکن است در مازندران مبتلا شوند و بیماری‌شان در استان خودشان اتفاق بیافتد و آنجا بستری شوند.


اسدی وضعیت کنونی مازندران را قرمز ارزیابی کرد و یادآور شد: در تمام شهرهای استان تعداد قابل توجهی بیمار وجود دارند که در بیمارستان‌ها بستری هستند پس لازم است مسافران به مازندران مراجعه نکنند و کرونا را به عنوان سوغات همراه خود به شهرها منتقل نکنند.


وی با اعلام اجتناب مسافران از سفرهای غیرضروری و مسافرت‌های تابستانی، بیان کرد: هم‌اکنون در تابستان به عنوان فصل گرم سال قرار داریم و کار کردن همکاران پرستار، پزشک و کادر درمان در گرمای هوا و بر تن داشتن لباس‌های حفاظتی یکسره بسیار سخت و طاقت‌فرسا است همچنین پرسنل زیادی در بخش درمان، پرستاران، کادر و پزشکان با ابتلا به کرونا ویروس از سیکل خدمت‌رسانی خارج شدند و این روند روزانه ادامه دارد.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه باید هموطنان بسیار توجه داشته باشند تا از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده تا در موقعیت مناسب و پس از فروکش کرونا شمالی‌ها پذیرای آنها باشند، یادآور شد: با توجه به اینکه طی سه هفته اخیر اوج دوباره بیماری کرونا را شاهد هستیم تعداد قابل توجه بیماران از کادر درمان هستند، البته باید یادآوری کنم که نیروهای تخصصی درمان قابل جبران نیستند زیرا تجربه زیاد داشته و تخصص همراه کار درمانی آنها است پس این افراد با افراد عادی قابل جایگزینی نبوده، در شرایط ویژه کنونی تک تک آنها برای‌مان ارزشمند هستند و در این روزها به کارمان می‌آیند./ خبر از قربانعلی مسافر

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.