با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اتاق بازرگانی در مدیریت واردات کالای خارجی نقش آفرین باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان به تولیدات ملی گفت: اتاق بازرگانی در مدیریت واردات کالای خارجی نقش آفرین باشد.

منتشر شده

در

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی باید مسئولیت مدیریت واردات را بپذیرد اظهار داشت: هر کالایی که تولید خارجی باشد مرغوب تر از کالاهای تولید داخل نیست. اتاق بازرگانی باید همگام با سایر رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی همگام برای مردم، اهمیت استفاده از کالاهای داخلی را هدف گذاری کند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی به کسی بیان می‌شود چه پیراهن زیبایی بر تن کردی فوری نگویید خارجی است و اصل در مصرف کالای ایرانی باید قرار گیرد و کالای خارجی خلاف اصل باشد.

وی تاکیدکرد: باید فرهنگ‌سازی به نحوی باشد که استفاده از کالای خارجی نیاز به توجیه و دلیل داشته باشد و اگربه این نقطه رسیدیم اقتصاد مقاومتی راه خود را یافته و قطعا پیروز در جنگ اقتصادی در هر جبهه‌ای خواهیم بود.

یوسفیان ملا با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ضرورت مدیریت واردات و عدم واردات محصولات دارای مشابه داخلی این مهم را از سیاست‌های کلى نظام دانست که رهبرى تنظیم و ابلاغ مى‌کند و در حقیقت سیاست کلى نظام است.

وی بیان کرد: مجلس مصمم است که تولیدکنندگان واقعی به صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرند وحق این است که واردات مدیریت شود و بخش عمده ای از کار بر عهده اتاق بازرگانی و وارد کنندگان حقیقی، با تجربه و دارای سوابق روشن در عرصه تجارت است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارائه مشاوره تخصصی اتاق ایران به قوای سه‌گانه در مباحث اقتصادی به‌ویژه مدیریت واردات تاکید کرد و افزود: برای مدیریت واردات بخش خصوصی و اتاق بازرگانی ورود جدی نداشته که انتظار می‌رود این مهم در دوره جدید هیئت نمایندگان جدی تر مورد توجه قرار گیرد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.