با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

اختصاص ۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های دهه فجر در بخش چمستان

منتشر شده

در

طرح‌های عمرانی و خدمات بخش چمستان شهرستان نور به ارزش ۱۷۶ میلیارد تومان با حضور مسؤولان این شهرستان افتتاح، بهره برداری و کلنگ‌زنی شده است.

بیژن پولادی در آئین بهره‌برداری از یک شرکت تولیدی در این بخش با اشاره به اهمیت تولید اظهار کرد: با وجود اهمیت تولیدات داخلی در همه حوزه‌ها، امر تولید جایگاه واقعی خود را از دست داده و این زنگ خطر برای منطقه است.

وی با بیان اینکه در جغرافیای شهرستان نور مضاعف بر توانمان به تولید کننده‌ها کمک می‌کنیم، افزود: در خصوص مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی چمستان به دلیل اوقافی بودن شهرک صنعتی به‌زودی جلسه ای با اوقاف کشور جهت برون رفت از چالش‌های موجود برگزار می‌کنیم تا به راه حل منطقی برای این رفع مشکل برسیم.

فرماندار شهرستان نور از مدیران ادارات خواست تا همکاری کامل را با تولید کننده‌ها داشته باشند و نگاه بعضا سلیقه‌ای برخی از کارشناسان ادارات باید تغییر کند تا تولید کننده در بروکراسی اداری معطل نشود.

قنبرعلی دادشپور بخشدار چمستان نیز در گزارشی از خدمات دولت در این بخش، گفت: در دهه فجر امسال ۱۷۶ میلیارد طرح های عمرانی، خدماتی در حوزه‌های مخابرات، برق، آموزش و پرورش، شهرداری، دهیاری‌ها، آبرسانی و … بهره‌برداری، افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.

به گزارش فارس بخش دوم آسفالت طرح هادی روستای واز علیا  با اعتبار ۳میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به طول ۵۰۰ متر با اجرای جوی، جدول ،کانیو به صورت مشارکتی ۵۰ درصد بنیاد مسکن و ۵۰ درصد  مشارکت مردم و همچنین همزمان طرح هادی و آسفالت رو ستاهای دیزین کلا به طول ۸۰۰ متر، سادات محله ۳۰۰ متر، اسپی کلا ۵۰۰ متر، عباسکلا ۵۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

گفتنی است بخش چمستان بیشترین مشارکت را در اجرای طرح های هادی  و عمرانی داشته است.
از دیگر طرح ها، افتتاح و بهره برداری یک شرکت تولید دارو در شهرک صنعتی این بخش بود، این شرکت دارویی تولید کننده انواع مواد ضدعفونی و شوینده است که با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان در دو طبقه با اشتغالزایی ۱۸ نفر فعالیت خود را آغاز کرد.

 کلنگ‌زنی مدرسه ۶ کلاسه خیرساز در چمازکلا از دیگر طرح های دهه فجر بخش چمستان بود، این مدرسه شش کلاسه خیرساز شهید اصغری به متراژ ۴۵۰ متر و با اعتبار ۵ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

طرح آبرسانی مجتمع افراده، نصب دکل بی.تی.اس، فیبر برگردان شهرک امام، طرح‌های آسفالت شهرداری و … از دیگر طرح های دهه فجر بخش چمستان بود که اهالی این بخش از آن بهره‌مند شدند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.