با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

باید اجازه دهیم تا واردات برنج قطع شده و مازاد آن به خارج کشور صادر شود

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید برای مردم به هر دلیلی برنج ارزان به اندازه کافی فراهم شود و با این روند اجازه دهیم تا واردات آن قطع شده و مازاد آن به خارج کشور صادر شود.

منتشر شده

در

محمود واعظی صبح امروز در حاشیه افتتاح سورتینگ برنج مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت همیشه حامی طرح‌هایی است که برای رفاه حال مردم کشورمان گام‌های اساسی برمی‌دارند و کشاورزی یکی از مشاغلی است که محصولات آن با سفره مردم سر و کار دارد.

وی با اشاره به اینکه موضوع مهم و اولویت در محصولاتی که با ارتزاق و زندگی مردم سر و کار دارد، سفره آنها است، افزود: در این محصولات در ابتدا باید مطمئن باشیم که آن محصول در داخل کشور به اندازه کافی موجود است و همانند اینکه تولید برنج به میزان کافی در داخل انجام می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: باید برای مردم به هر دلیلی برنج ارزان به اندازه کافی فراهم شود و با این روند اجازه دهیم تا واردات آن قطع شده و مازاد آن به خارج کشور صادر شود.

این مسؤول ادامه داد: بر این اساس قرار شد تا پس از جلساتی، جلسه نهایی با حضور استاندار برگزار شود و طرح آن را مسؤولان به ما ارسال کنند تا پس از مطرح شدن در جلسه اقتصادی دولت و نهایی شدن آن، هم کشاورزان به راحتی محصولات برنج را به فروش برسانند و هم مردم به جای خرید برنج‌های وارداتی از محصولات باکیفیت داخلی بهره بگیرند.

واعظی با اشاره به اینکه کشاورزانی که در فصل‌های سرد و گرم سال تولیدات محصولات مختلفی دارند باید از فرآورده‌های خود حداکثر استفاده را ببرند و همه ارزش افزوده را داشته باشند، گفت: مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران که در آمل واقع شده است، با ایجاد زنجیره مهم در تولید و فراهم کردن امکانات هم در داخل و هم خارج می‌توانند همانند بورس برنج در تولید و صادرات برنج در خارج استان‌ها و خارج کشور عمل کنند.

وی با اعلام اینکه ارزش افزوده این حرکت به جیب خود کشاورزان، اهالی منطقه و استان مازندران بازمی‌گردد، یادآور شد: این اقدام بسیار مهم و اساسی است البته دولت اعتقاد دارد که باید حامی بخش خصوصی باشد، برای همه کارآفرینان و کشاورزانی که افتخار دارند تولید را اضافه کنند و این تولید باعث صادرات شود باید همه امکانات در داخل کشور و هماهنگی‌های خارج از کشور برای آنها فراهم کنیم همچنین این مجموعه مورد حمایت مسؤولان عالی استان، وزارت جهاد کشاورزی و دولت قرار می‌گیرد و کمک می‌کنیم تا فازهای بعدی مجموعه نیز یکی پس از دیگری افتتاح شود./ خبر از قربانعلی مسافر

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.