با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

تردد در تمامی محورهای مواصلاتی مناطق سیل‌زده مازندران جریان دارد

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به وقوع سیلاب فراوان در استان، گفت: تردد در تمامی محورهای مواصلاتی مناطق سیل‌زده مازندران جریان دارد.

منتشر شده

در

سید محمد نظری امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه همه محورهای اصلی و فرعی در مازندران باز و رفت و آمد در آن  جریان دارد، اظهار داشت: عملیات بازسازی در تمامی  محورهای مواصلاتی استان اعم از اصلی و فرعی در کوتاه ترین زمان ممکن پس از سیلاب اخیر اجرایی  و عملی شده است.

وی افزود: سیل در شهر زیرآب سوادکوه به تعدادی  از منازل مسکونی خسارت وارد کرده و برخی از واحدهای مسکونی را  در معرض خطر قرار داده است و با ارائه  تسهیلات کم بهره و مساعدت‌های بلاعوض درصدد هستیم کمک‌های لازم را به خانواده‌های خسارت دیده جهت جبران حوادث اخیر صورت دهیم.

نظری خاطرنشان کرد: جلوگیری  از تخریب واحدهای تهدید شده و ساختمان‌هایی که احتمال ریزش وجود دارد از جمله اقداماتی می باشد که طی چند روز اخیر صورت گرفته است و در تلاش می باشیم طی روزهای آینده  عملیات بهسازی و بازسازی را به بهترین نحو ممکن اجرایی نماییم.و گزارش کامل از وضعیت واحدهای مسکونی به وزارت متبوع ارسال گردید .

مدیرکل راه و شهرسازی تصریح کرد: بازگشایی راه دسترسی روستای  اتو در منطقه کسلیان  زیرآب و سه روستای لفور در سوادکوه شمالی از جمله اقداماتی بوده است که  48 ساعت تا 72 ساعت گذشته صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از ساعت 2 بامداد  سیزدهم فروردین شش دستگاه بیل مکانیکی و سه عدد بلدوزر و یک جرثقیل و دو دستگاه کمپرسی در مناطق سیل‌زده سوادکوه جهت هدایت آب به مسیر و پایداری رودخانه‌ها مشغول فعالیت هستند، افزود: تعداد حداقل 250  عدد نیوجرسی جهت تثبیت در محدوده سیل در اختیار مدیریت بحران استان قرار گرفت.

نظری، تثبیت پل جمشید آباد  به کرداب و هدایت آب و تثبیت دیوارهای ضامن محدوده سرخکلا و کارسالار را از جمله اقداماتی دانست که با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و دستگاه‌های ذیربط در حال انجام است.

وی یادآور شد: با استقرار ماشین آلات و حضور تلاش شبانه‌روزی در مناطق سیل‌زده سوادکوه درصدد بودیم  به اقدامات صورت گرفته در حیطه وظایف راه و شهرسازی بوده است سرعت بیشتری ببخشیم تا بتوانیم شرایط بحرانی را به حالت عادی برگردانیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.