با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

​شبی که ماه کامل شد فیلمی ضد قوم بلوچ است/ هدفم توهین به طایفه ریگی نبود

منتقد مشهور سینمای ایران با بیان اینکه خانواده با طایفه متفاوت می باشد، گفت: من در مورد طایفه ریگی به طور کلی موضعی نگرفته ام بلکه روی صحبتم در خصوص خانواده عبدالمالک ریگی بود.

منتشر شده

در

مسعود فراستی منتقد سینما که سخنان وی در انتقاد از فیلم شبی که ماه کامل شد با حاشیه های همراه شد، در گفتگو با عصرهامون بیان کرد: گویا کسانی که منافع ملی را نمی فهمند اما منافع ضد ملی و پول را خوب می شناسند و فرق انقلاب و ضد انقلاب، جنگ و ضد جنگ، مردم و ضد مردم را هم نمی دانند سعی می کنند با فرار به جلو نقد جدی فیلم شبی که ماه کامل شد را که آب در خانه مورچگان ریخته با دستاویز توهین به قوم بلوچ و خاندان ریگی از گود بیاندازند.

وی با تاکید براینکه هدفش از این نقد، توهین به هیچ طایفه ای نبوده افزود: بنده اصلا خاندان یا خانواده ریگی را نمیشناسم و هرچه اکنون از آنها می دانم از این فیلم است، همین جا بگویم که خانواده با طایفه تفاوت دارد من در مورد طایفه ریگی به طور کلی موضعی نگرفته ام بلکه صحبتم در خصوص خانواده وی بوده که در فیلم همه یا تروریست بوده و یا طرفدار تروریست هستند.

این منتقد سینما با بیان اینکه قوم بلوچ را از همین فیلم می شناسم گفت: با تصویری منفی و مخدوش از این قوم که در این فیلم معرفی شده گویا همگی یا طرفدار اعمال تروریستی هستند یا در برابر اعمال تروریستی ضدانسانی عبدالمالک ریگی در انفعال کامل به سر می برند.

وی همچنین واکنش نماینده زاهدان به صحبت هایش را نادقیق دانست و گفت: فیلم شبی که ماه کامل شد فیلمی ضد ملی، ضد انسانی، ضد قوم بلوچ و ضد نیروهای اطلاعاتی و امنیتی است که حتی مغایر با اسلام نیز می باشد./راه دانا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.