با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

صدور رای پرونده اعضای باند قتل‌های سریالی گلستان و مازندران+عکس

دادگاه انقلاب گرگان رای پرونده 8 هزار صفحه‌ای باند موسوم به قتل های سریالی گلستان را صادر کرد.

منتشر شده

در

رئیس کل دادگستری گلستان اعلام کرد: دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم  را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم  را به نفی بلد ( تبعید ) محکوم کرد.

هادی هاشمیان افزود: این باند سه نفره، 80 فقره سرقت مسلحانه و 13 قتل را در فاصله سال های 79 تا 94 در استان های گلستان و مازندران مرتکب شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه کرد: رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور از بهمن 95 در دادگاه انقلاب گرگان ، به اتهام افساد فی الارض و محاربه آغاز شده بود.

به گفته هاشمیان، حکم صادر شده در دادگاه انقلاب ، قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است .

وی با بیان این که با صدور این حکم ، پرونده اعضای باند در دادگاه انقلاب بسته شد، افزود : این پرونده برای رسیدگی از جنبه ی خصوصی جرم در مورد قتل ها و سرقت ها به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای باند معروف به " قتل های سریالی "، بهار 94 به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ، شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه ، در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است .

 صدور رای پرونده اعضای باند قتل‌های سریالی گلستان +عکس

وی گفت: به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد:  بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی ، آن ها نیز دستگیر شدند.

هاشمیان افزود: اعضای این باند ، دام ، انواع ماشین آلات کشاورزی ، موتور آب ، موتورسیکلت و خودرهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مال باختگان آنان را نیز با اسلحه به قتل می رساندند.

منبع: میزان

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.