با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

ططعمه حریق شدن جنگل بردنا گلوگاه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه گفت: بی توجهی در آتش زدن پرچین، جنگل بردنا را طعمه حریق کرد.

منتشر شده

در

تقی عباسیان اظهار کرد: خبر آتش سوزی جنگل بردنا که در بالادست شهرگلوگاه قرار دارد در ساعت 2 و 20 زمانی به اداره منابع طبیعی اعلام شد که ماموران حفاظتی به همراه دستگاه قضایی دادستانی و نیروی انتظامی در روستای استحفاظی نصرت آباد در حال اجرای حکم بودند.

وی گفت: بلافاصله با هماهنگی کلیه نیروهای حفاظتی و یگان حفاظت نیروهای سیاسی و سایر کارکنان اداره  با استفاده از امکانات و تجهیزات اطفای حریق شامل فلت بگ و رودپایه و بیل و شن کش به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه با اشاره به اینکه طی هماهنگی با شهرداری ماشین آتش نشانی هم به محل حریق اعزام شد، افزود: پس از گذشت 2 ساعت با همکاری آتش نشانی و اداره منابع طبیعی و کمک های مردمی حریق مورد نظر کاملا مهار شد.

عباسیان در توضیح منبع شروع آتش سوزی گفت: آتش از زمین مجاورکه جز اراضی شخصی بوده و بدون رعایت نکات ایمنی پرچین زمین خود را جهت از بین بردن تیغ های تمشک مزاحم شروع شد و با توجه به اینکه در دامنه جنگل بود با ورزش باد این آتش شعله ورشد.

وی در خصوص گونه هایی که مورد حریق قرار گرفت،بیان کرد: گونه های جنگلی و درختچه ای از قبیل انارهای وحشی و گونه های آزاد جنگلی و گونه هایی چون سیاه تلو طعمه حریق شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه در پایان با اشاره به اینکه سطح زیاد وسیعی دچار حریق نشد، گفت: میزان خسارت وارده و سطح منطقه آسیب دیده  توسط اداره منابع طبیعی در دست بررسی است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.