با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

فرصت‌سوزی بزرگ پرسپولیس و عرب

در حالی که شب گذشته ژاوی در بازی مقابل پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کرد اما این باشگاه با برگزاری یک مراسم کاملا ساده فرصت بزرگی را از دست داد تا نام کشورمان و این باشگاه را در جهان پرآوازه کند.

منتشر شده

در

شب گذشته و پیش از آغاز دیدار تیم‌های پرسپولیس و السد قطر مراسم تقدیر از ژاوی هرناندز فوق ستاره اسپانیایی باشگاه السد قطر که سال‌ها در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا بازی کرده بود، برگزار شد و هدایایی از سوی فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس به این بازیکن مطرح فوتبال دنیا اهدا شد. فارغ از بدسلیقگی‌ها و رفتار آماتورگونه برای برگزاری چنین مراسمی به نظر می‌آمد که باشگاه پرسپولیس برنامه خاصی برای تجلیل از این بازیکن بزرگ فوتبال دنیا نداشت و انگار کاملاً برخلاف میل خود و به دلیل فشار افکار عمومی مجبور به تقدیر از این بازیکن مطرح دنیا شدند.

تا روز یکشنبه مسئولان ارشد باشگاه پرسپولیس حتی نمی‌دانستند که ژاوی با السد قطر به تهران آمده و آنها فکر می‌کردند چون مراسم خداحافظی این بازیکن در قطر انجام شده به همین دلیل او به تهران نمی‌آید که برخلاف این تصورات عجیب، ژاوی به تهران آمد و مقابل پرسپولیس هم نمایش خوبی داشت اما در این بین باشگاه پرسپولیس از قبل هیچ برنامه‌ای برای تقدیر از این بازیکن بزرگ دنیا نداشت. این در حالی است که به دلیل بزرگی نام ژاوی در فوتبال دنیا بدون شک رسانه‌های مطرح سراسر جهان خداحافظی ژاوی را به بهترین سطح پوشش می‌دادند و باشگاه پرسپولیس می‌توانست با یک تدبیر مناسب مراسمی در خور شان نام ژاوی برگزار کند. این اتفاق از این منظر مهم بود که در روزهایی که فشارهای زیادی از سراسر جهان به کشور ما وارد می‌شود می‌شد با برگزاری مراسم خوب برای این بازیکن، تبلیغ مناسبی برای کشورمان انجام داد. اهمیت خداحافظی ژاوی از دنیای فوتبال آن‌قدر مهم بود که حتی خبرنگارانی هم از ایالت کاتالان در اسپانیا به تهران آمدند تا بازی پرسپولیس مقابل السد و خداحافظی ژاوی را پوشش خبری دهند، اما با همه اهمیت این موضوع باشگاه پرسپولیس خیلی دیر تصمیم به برگزاری یک مراسم خداحافظی و تقدیر از ژاوی را در دستورکار قرار داد.

بعد از فشار رسانه‌ها درنهایت باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفت تا از ژاوی تقدیر کند اما آیا بهتر نبود که هدیه نفیس و بهتری به این فوق ستاره فوتبال دنیا اهدا کرد؟ پیراهن شماره ۶ تیم پرسپولیس در یک قاب سفید کاملاً ساده به چه کار ژاوی می‌آید؟ آیا مسئولان باشگاه نمی‌توانستند طرح بهتری برای تقدیر از این بازیکن داشته باشند؟ همه این موارد را در نظر داشته باشید که ژاوی از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که در بازی با پرسپولیس از فوتبال خداحافظی می‌کند و می‌شد که مراسم باشکوه‌تری برای این فوق ستاره فوتبال دنیا در نظر گرفت. بهتر است مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به این سوال پاسخ دهد که هدیه‌ای که شب گذشته به ژاوی از سوی باشگاه پرسپولیس داده شد آیا در شان این بازیکن و شان باشگاه پرسپولیس بود؟ مگر فوتبال ایران چند بار شانس دارد که بتواند میزبان خداحافظی یکی از فوق‌ستاره‌های فوتبال دنیا باشد؟/فارس

باشگاه پرسپولیس برای اعتلای نام کشورمان و این باشگاه در دنیا فرصت‌سوزی کرد و چه فرصتی بهتر از این که یک بازیکن بزرگ مقابل پرسپولیس از فوتبال کنار برود. آیا بهتر نبود چهره‌های شناخته‌شده فوتبال ایران در دنیا مثل علی دایی، جواد نکونام و حتی مسعود شجاعی که سال‌ها مقابل ژاوی فوتبال بازی کرده‌اند، در مراسم تقدیر از این بازیکن حاضر می‌شدند؟ آیا بهتر نبود در کنار مدیرعامل پرسپولیس اسطوره‌های این باشگاه مثل علی پروین، محمود خوردبین‌، فرشاد پیوس و… حاضر می‌شدند تا هدایای نفیسی به این فوق ستاره بدهند؟ به هر حال باشگاه پرسپولیس فرصت‌سوزی بزرگی انجام داد و شاید بهتر است که از این گونه موارد تجربه‌ای کسب کنیم تا اگر بازهم فوتبال ایران شانس میزبانی از فوق‌ستاره‌های فوتبال دنیا را داشت، بتوانیم از این شرایط موقعیت بهتری بسازیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.