با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

لزوم برخورد جدی با معدن‌داران متخلف محور هراز/ معادن هیچ خیری برای آمل ندارند

امام جمعه آمل با اعلام لزوم برخورد جدی با معادن متخلف در محور هراز و مسیر رودخانه هراز، گفت: معدن‌داران از لحاظ مالی روز به روز در این شهرستان بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند ولی دریغ از یک ریال کار خیر و شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه برای محرومان و نیازمندان.

منتشر شده

در

حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی در نشست حفظ حقوق بیت‌المال با موضوع بررسی پرونده‌های قضایی ادرات و دستگاه‌های دولتی و عمومی در سالن اجتماعات دادگستری این شهرستان، اظهار کرد: وقف موضوع بسیار مهم و اساسی است که همگان باید در راستای حفظ و حراست از آن بکوشیم تا نیت واقفان به درستی اجرا شود.

وی با اشاره به وجود برخی اختلاف بین دستگاه‌ها و نهادها، افزود: در زمینه وقف ممکن است بسیاری از ادارات و نهادها با اداره اوقاف و امور خیریه مشکلاتی داشته باشند هرچند باید بدانیم همه در زمینه وقف و موقوفات وظیفه بزرگ بر گردن داریم و عمل به نیت واقفان از مهمترین اولویت‌ها است.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه در جلسات حفظ حقوق بیت‌المال بسیاری از تخلفات به معادن شن و ماسه در محور هراز و محدوده رودخانه هراز بازمی‌گردد، تصریح کرد: وجود معادن علاوه بر تخلفات فراوان در حوزه زیست محیطی و آلودگی هوا، نارضایتی فراوان مردمی را به دنبال دارند هرچند بسیاری از معدن‌داران فراتر از محدوده تعیین شده مجوز فعالیت برداشته داشته به جان کوه و طبیعت افتادند.

این مسؤول با بیان اینکه وجود معادن و تخلفات آن معضلات جاده‌ای را هم به وجود آورده است، ادامه داد: عمادن برای شهرمان و شهروندان جز آلودگی و دردسر هیچ منفعتی ندارند و اگر مردم بخواهند می‌توانند جلوی فعالیت آنها را با اختلال در تردد ماشین‌های سنگین بگیرند.

مرتضوی افزود: معدن‌داران از لحاظ مالی روز به روز در این شهرستان بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند ولی دریغ از یک ریال کار خیر و شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه برای محرومان و نیازمندان.

وی با اشاره به اینکه در وضعیت ناخوشایندی از لحاظ شیوع و گسترش ویروس کرونا در شهرستان آمل قرار داریم، بیان کرد: در بسیاری از ادارات کارمندان ماسک به صورت ندارند و علاوه بر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌ها توجهی در برخورد با ارباب رجوع بدون ماسک از خود نشان نمی‌دهند.

امام جمعه آمل گفت: در شرایط اقتصادی بسیار سختی قرار داریم و لازم است مسؤولان و مدیران شهری در برخورد با مردم و ارباب رجوع خوش‌خلق و خوش رفتار باشند و همیشه به همکاران خود تذکر دهند که در برخورد با مردم تکریم داشته و با آنها درست، نیکو و براساس موازین اسلامی برخورد کنند./ خبر از قربانعلی مسافر

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.