با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

مسابقات گزینشی المپیک در آلماتی قزاقستان/ساروی سهمیه المپیک گرفت

محمدهادی ساروی کشتی گیر شایسته آملی باشکست یانان چن از چین ضمن صعود به دیدار فینال سهمیه المپیک توکیو را در وزن ۹۷ کیلیو کشتی فرنگی را کسب کرد.

منتشر شده

در

رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا امروز (جمعه) در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد. در پایان رقابت‌های مقدماتی این مسابقات محمدهادی ساروی کشتی‌گیر مازندرانی، در اوزان ۹۷ کیلوگرم با حضور در دیدار فینال سهمیه المپیک توکیو را بدست آوردند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول و کمتر از یک دقیقه با نتیجه ۸ بر صفر شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل احمد داحشان از اردن با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله آشو دارنده مدال برنز آسیا از هند را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و ضمن راهیابی به دیدار فینال، سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کرد.

حریف گرایی در دیدار فینال هان سو ریو قهرمان جهان از کره جنوبی است. در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری در کشتی نخست با نتیجه ۹ بر صفر شاگلدی آنایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فی‌پنگ دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب و سهمیه المپیک را از دست داد.

نوری با این شکست به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار جین هیوک کیم از کره جنوبی است. دیگر فینالیست این وزن نورسلطان تورسینوف از قزاقستان است. در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با با نتیجه ۱۰ بر ۲ یانان چن از چین را مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت. ساروی در دیدار فینال به مصاف اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان می رود.

اسامی کشتی گیرانی که به دیدار فینال راه یافته و موفق به کسب سهمیه شدند به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: سایلیک والیهان (چین) – ژولامان شارشنبیکوف (قرقیزستان) ۶۷ کیلوگرم: محمدرضا گرایی (ایران) – هان سو ریو (کره جنوبی) ۷۷ کیلوگرم: آکژول محموداف (قرقیزستان) – شوهی یابیکو (ژاپن) ۸۷ کیلوگرم: فی پنگ (چین) – نورسلطان تورسینوف (قزاقستان) ۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی (ایران) – اوزور ژوژوپبیکوف (قرقیزستان) ۱۳۰ کیلوگرم: مومینجان عبداله یف (ازبکستان) – مین سئوک کیم (کره جنوبی) رقابت های فینال و رده بندی عصر امروز برگزار می شود.

مسابقات گزینشی کشتی آزاد نیز روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه برگزار می شود که قرعه نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی دیگر کشتی گیر مازندرانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم عبدالک از کویت کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این کشتی گیر در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان جون سوک یون از کره جنوبی و حاجی محمد علی از بحرین می رود در این وزن ۱۰ نفر حضور دارند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی در دور اول به مصاف علی موحامت اووزمیرادوف از ترکمنستان می رود و در صورت گذر از این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان منگ حجی جان از چین و پارینیا چامناجان از تایلند می رود. در این وزن ۱۱ نفر حضور دارند که نمایندگان هند، قطر و تاجیکستان در گروه امامی حضور دارند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان دیگر نماینده مازندران در دور نخست با نائویا آکاگوما از ژاپن مبارزه می کند و در صورت پیروزی در این کشتی در مبارزه بعدی به مصاف ضیا موحامت صفراف از ترکمنستان می رود در این وزن ۱۰ کشتی گیر حضور دارند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.