با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

پرسپولیس با یک «شوک» مقابل سایپا/ رونمایی از یک تازه وارد در لیگ

بیستمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر در شرایطی با دیدار پرسپولیس و سایپا آغاز می شود که قهرمان چهار دوره گذشته این مسابقات یک روز قبل از اولین بازی خود با شوک مواجه شد.

منتشر شده

در

لیگ برتر دوره بیستم بر خلاف همه ادوار گذشته این مسابقات و به دلیل شرایط کرونایی با یک فصل تأخیر به جای تابستان در پاییز آغاز می‌شود و در روز نخست این بازی‌ها ۸ تیم به مصاف هم می‌روند.

امروز جمعه ۱۶ آبان سال ۹۹ و در اولین بازی فصل سایپا از قهرمان فصل گذشته پرسپولیس پذیرایی می‌کند، فولاد در اهواز به مصاف ذوب آهن می‌رود، تیم تازه لیگ برتری شده آلومینیوم اراک در خانه از نساجی مازندران پذیرایی می‌کند و در آخرین بازی امروز تراکتور در تبریز پذیرای نفت مسجد سلیمان است.

* سایپا – پرسپولیس
پرسپولیس قهرمان ۴ دوره متوالی گذشته لیگ برتر و تیمی که توانسته خودش را به فینال لیگ قهرمانان برساند، بعد از پشت سرگذاشتن تنش‌های فراوان به دلیل از دست رفتن چند مهره کلیدی‌اش در اولین گام به مصاف «سایپا» ی بی ادعا می‌رود. البته تأیید محرومیت شش ماهه عیسی آل کثیر از سوی کنفدراسیون آسیا شوک بزرگی به سرخپوشانی بود که امیدوار بودند این محرومیت از بین برود.

پرسپولیس بازیکنان مهمی مثل علیرضا بیرانوند، محمد نادری، شجاع خلیل زاده، علی علیپور، محسن ربیع خواه، محمد انصاری، مهدی ترابی و کریستین اوساگونا را از دست داده و این اتفاقی کم سابقه در چند سال اخیر سرخ پوشان است که ۸ بازیکن خودش را از دست داده است. سرخ پوشان به جای این ۸ بازیکن آرمان رمضانی، احسان پهلوان، حامد لک، سعید آقایی، علی شجاعی، عیسی آل کثیر، محمد شریفی و میلاد سرلک را به خدمت گرفته‌اند که البته قادر به استفاده از آل کثیر نیستند.

سایپا فصل گذشته را خوب به پایان نرساند و در نهایت در رده ۱۴ جدول قرار گرفت و به زحمت موفق به بقا در لیگ برتر شد. اما نظر مدیران سایپا این بود که مثل فصل گذشته هدایت این تیم با ابراهیم صادقی باشد. نارنجی پوشان هم تغییرات زیادی نسبت به فصل گذشته داشتند و ۱۰ بازیکن خود را از دست داده‌اند که مهمترین آنها شاید روزبه شاه علیدوست، آرمان رمضانی، معین عباسیان و حامد فلاح زاده باشند.

* ذوب آهن – فولاد
فولاد هم مثل سایپا با مربی فصل گذشته‌اش جواد نکونام به این فصل آمد و در مقابل ذوب آهن با یک مربی جدید به اسم رحمان رضایی وارد مسابقات می‌شود.

ذوب آهن هم فصل گذشته شرایط خوبی نداشت و با ایستادن در رده دوازدهم با زحمت در لیگ برتر باقی ماند و در مقابل فولاد فصل خوبی را پشت سر گذاشت و تیم سوم فصل گذشته بود.

فولاد تنها ۳ بازیکن نسبت به فصل گذشته از دست داده که مهمترین آن شهاب گردان است که اتفاقاً به ذوب آهن پیوسته و قرار است در اولین هفته فصل جدید گردان مقابل تیم سابقش از دروازه تیم جدیدش مراقبت کند. در مقابل مهران درخشان مهر بازیکن فصل گذشته ذوب آهن به فولاد پیوسته و این بازیکن هم در اولین هفته از لیگ برتر مقابل تیم سابقش به میدان خواهد رفت. یکی از مهم‌ترین خریدهای فولاد، محسن فروزان دروازه‌بان باتجربه‌ای است که بعد از پشت سرگذاشتن دورانی پر تنش این فصل با پیراهن فولاد به میدان خواهد رفت.

* آلومینیوم – نساجی
آلومینیوم امروز نخستین بازی تاریخ خود را در لیگ برتر انجام می‌دهد و شهر اراک هم برای اولین بار در تاریخ خود از یک رقابت لیگ برتری میزبانی می‌کند و اولین میهمان لیگ برتری اراک، نساجی مازندران خواهد بود.

از ویژگی‌های آلومینیوم اراک که البته شاید در این فصل چندان به کار آن نیاید، پر هوادار بودن این تیم است که در صورت باز شدن درب ورزشگاه‌ها به روی تماشاگران، اراکی‌ها هم مثل نساجی‌ها می‌توانند ورزشگاه خود را لبریز از تماشاگر کنند.

نساجی با ۹ خروجی و ۱۳ ورودی یکی از پر تغییرترین تیم‌های لیگ برتری است که اتفاقاً سرمربی این تیم هم نسبت به فصل گذشته تغییر کرده است. در مقابل آلومینیوم با ۳ خروجی و ۵ ورودی، کم تغییرترین تیم لیگ برتر می‌باشد.

* تراکتور – نفت مسجد سلیمان
پرشورها که فصل گذشته هم با ایستادن بر روی پله چهارم به کار خود خاتمه دادند، نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی داشته‌اند. مهم‌ترین تغییر آنها جانشینی علیرضا منصوریان به جای ساکت الهامی روی نیمکت این تیم است و ۷ بازیکن از این تیم جدا شده‌اند که مهمترین آنها رشید مظاهری و ساسان انصاری هستند. سرخ پوشان تبریز ۱۵ بازیکن جدید هم به خدمت گرفته‌اند که در بین آنها نفراتی مثل بوحمدان، واسعی، فرعباسی و هادی محمدی بازیکنان مهمی به حساب می‌آیند.

مهمترین خروجی نفت مسجد سلیمان هم حبیب فرعباسی سنگربان جوان این تیم است که او هم مثل شهاب گردان امروز می‌تواند اولین بازی‌اش برای تیم جدید خود را مقابل تیم سابقش انجام دهد.

نیمکت مربیگری هر دو تیم نیز نسبت به فصل گذشته دستخوش تغییر شده و مسجد سلیمانی‌ها هم در این فصل مجتبی حسینی را روی نیمکت تیم شأن می‌بینند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.