با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

کشف زمین‌خواری ۲۵۰ میلیارد ریالی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۲۵۰ میلیارد ریالی زمین‌خواری و آزادسازی ۵۰ هزار متر مربع از اراضی ملی و منابع طبیعی از زمین‌خواران در شهرستان چالوس خبر داد.

منتشر شده

در

سردار سید محمود میرفیضی امروز در حاشیه ملاقات با مردم شهرستان ساری در کوی اتحاد این شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر محصور کردن مناطقی از عرصه ملی و جنگلی در یکی از روستاهای حومه این شهرستان، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود:ماموران پلیس آگاهی شهرستان چالوس با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان با تشکیل اکیپی ویژه طی بازدید و تحقیقات به عمل آمده دریافتند، بیش از پنج هکتار از اراضی ملی و جنگلی در بستر رودخانه و سد زوات از سوی افرادی محصور و تصرف شده است.

میرفیضی گفت: با دریافت این اطلاعات و با هماهنگی قضایی، عملیات آزادسازی و خلع ید اراضی تصرف شده با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان به مرحله اجرا درآمد که در نتیجه ابنیه و تاسیسات اعم از دیوارها، دکه‌ها، آلاچیق و سفره خانه ها احداثی تخریب و اراضی ملی به دامن طبیعت بازگردانده شد.

وی بیان کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی این مقدار از اراضی ملی بالغ بر250 میلیارد ریال برآورد شده که در این ارتباط متهمان پرونده شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است.

میرفیضی در ادامه بیان کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ماموریتی فرماندهی انتظامی استان در سال جدید، در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مازندران، افزود: در اجرای این طرح، ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان بهشهر با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی دو نفر از مخلان امنیت اقتصادی در آن شهرستان شدند.

میرفیضی، تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی بهشهر با هماهنگی قضایی متهمان را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال (بیت کویین) در یکی از مکان‌های صنعتی کرده بودند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی از کشف 61دستگاه بیت کوین به همراه متعلقات آن در بازدید از محل خبر داد و گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده بالغ بر 10 میلیارد ریال برآورد شده است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.