با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

۲ عطاری عرضه کننده داروهای مخدری در آمل تعطیل شد

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل، ازپلمپ دو واحد عطاری که متصدیان آنها به صورت غیرقانونی داروهای موادمخدر به مشتریان می‌فروختند، خبر داد.

منتشر شده

در

فرامرز اکبری با اشاره به پلمب دو عطاری متخلف اظهار داشت: این واحدهای متخلف بر اساس گزارش‌های مردمی مورد رصد قرار گرفته و کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر و اداره اماکن نیروی انتظامی با این واحدها برخورد کرده‌است.

وی اظهار کرد: با انجام تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که این عطاری‌ها در زمینه تهیه داروی مخدر وغیرمجاز و توزیع انواع داروهای دست ساز، تقلبی، قاچاق و تاریخ گذشته فعالیت می‌کند و پرونده تخلف این دو عطاری درآمل تشکیل و برای ادامه مراحل قانونی وقضایی تحویل دادگستری شد.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان آمل، عمده تخلف عطاری‌ها را تجویز انواع دارو به خصوص داروهای مخدر، روان‌گردان، کمک جنسی، چاقی و لاغری آلوده به مواد مخدر و روان‌گردان بیان کرد وادامه داد، تنها مرجع عرضه داروهای گیاهی مجاز، داروخانه‌ها هستند و برای مصرف داروهای گیاهی با پزشک یا داروساز خود باید مشورت کنند.

اکبری تاکید کرد: واحدهای عطاری حتماً باید دارای پروانه کسب از صنف عطاری باشند و متصدی عطاری هم باید کارت بهداشت را از مراکز مربوطه دریافت کند.

وی یادآور شد: شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل ضمن هشدار نسبت به مصرف هرگونه محصولات و گیاهان دارویی و با ادعاهای خاص و بدون مجوز از سازمان غذا و دارو از شهروندان خواست در صورت مشاهده این قبیل محصولات در عطاری‌های و سایر مراکز عرضه، مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.